Ana sayfa Mobil CEPTETEB Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

CEPTETEB Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

964
1
PAYLAŞ

İnternet ortamında alışverişlerinizi güvenli olarak yapmak istiyorsanız sanal kart kullanabilirsiniz. CEPTETEB Sanal Kart kullanımını detaylı olarak resimlerle size anlatacağız.

 

Sanal Kart Nedir?

Sanal Kart, sizin elektronik ortamında kullanabileceğiniz, kredi kartınızın bir parçasıdır. Kart numarası, son kullanım tarihi ve güvenlik numarası sanal kartta yer alır. Kredi kartınızdan buraya limit yükleyebilirsiniz. Sadece alışveriş yapacağınız tutar kadar sanal kartınıza ana kredi kartınızdan limit yükleyebilirsiniz. Alışveriş sonrasında limitinizi sıfırlayarak, kalan limiti ana kredi kartınıza aktarabilirsiniz.

Neden Sanal Kart Kullanmalıyım?

İnternet ortamında alışveriş yaparken birçok kişi tedirgin olmaktadır. Kart bilgilerinizi girdikten sonra her ne kadar bankanızın 3D Ödeme Sayfası’na yönlendiriliyor olsanız da, bazı ödemelerde bu olmamaktadır. Girilen kart bilgilerinde, siteler güvenli olabilir, fakat sizin telefonunuza ya da bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir ve her girilen kart numaraları, şifreler kaydediliyor olabilir. CEPTETEB Sanal Kart kullanarak bu sorunu ortadan kaldıracaksınız.

TEB Sanal Kartımı Nasıl Kullanabilirim?

Sanal Kartınızı kullanabilmek için öncelikle limit yüklemeniz gerekmektedir. Adım adım nasıl limit yükleyebileceğinizi anlatacağız. Öncelikle https://esube.teb.com.tr/cepteteb/Parola.do bağlantısına tıklayarak CEPTETEB İnternet Şubesi‘ne girişinizi yapın.

CEPTETEB İnternet Şubesi‘ne giriş yaptıktan sonra sayfanın sol tarafında bulunan menüden Kart İşlemleri‘ne tıklayın.

 

 

Kart İşlemleri’ne tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde görünen bir sayfa açılacak. Bu sayfadan da Sanal Kart Bilgileri‘ne tıklayın.

 

Sanal Kart Bilgileri’ne tıkladıktan sonra karşınıza kayıtlı sanal kartlarınız gelecek. Sanal Kartınız yoksa açılan sayfada Sanal Kart Talebi‘ne tıklayın. Sanal Kartınızın var olduğunu varsayarak yazımıza devam ediyoruz. Açılan sayfada sanal kartınız görünecektir. Limit Yükleme/Kart İptal‘e tıklayın.

 

Limit Yükleme/Kart İptal‘e tıkladıktan sonra tek kullanımlık şifre girebileceğiniz bir sayfa açılacaktır. Tek kullanımlık şifre bankanıza kayıtlı olduğunuz telefona sms olarak gelmektedir. Gelen güvenlik şifresini girin ve Devam‘a tklayın.

 

Cep telefonunuza gelen güvenlik şifresini de girdikten sonra karşınıza CEPTETEB Sanal Kart bilgilerinin yer aldığı ve limit yükleyebileceğiniz sayfa açılacaktır. Sanal Kart No, Kart Türü, Güvenlik Kodu ve Son Kullanma Tarihi gibi bilgilere bu sayfadan erişebileceksiniz. Bu bilgiler internet alışverişlerinizde size lazım olacaktır. Ayrıca sanal kartınızın limitinin şu anda kaç TL olduğunu da bu sayfada görebilmektesiniz. Limit Yükleme’ye tıklayarak, kullanmak istediğiniz limiti yazın ve Devam’a tıklayın. İnternet alışverişinizde kullanacağınız tutar kadar limit yüklemenizi öneririz.

Yukarıda anlatılanlar bilgisayar kullanıcıları içindi. Bir de CEPTETEB uygulamasını kullanan mobil kullanıcıları için nasıl sanal karta limit yükeyebileceğinizi anlatalım.

  •  CEPTETEB uygulamasına giriş yapın.
  • Kredi Kartlarım‘a tıklayın.
  • Sanal Kartınızın üzerine gelin ve Kart Detaylarım‘a tıklayın.
  • Açılan sayfanın sağında bulunan üst üste 3 nokta’ya tıklayın.
  • Güvenlik Kodu Gözlem, Limit Yükleme, Limit Sıfırlama gibi butonlar açılacaktır. Buradan Limit Yükleme’ye tıklayın.
  • Açılan sayfada Sanal Kart Numaranız, Güvenlik Kodu ve Son Kullanma Tarihi de yazılı olan sayfa açılacak. Alt bölümde Talep Edilen Kart Limiti yazan bölüme kullanmak istediğiniz limiti yazın ve Tamam’a tıklayın.

CEPTETEB Sanal Kart hakkında sormak istediğiniz konuları ya da yaşadığınız problemleri buraya yazarak bizlere iletebilirsiniz.

1 YORUM

  1. Merhaba. Sanal kartı güvenlik ve kart numarası çalınma endişesi için kullanacağım. Mesela alışveriş yapacağım kadar limit yükleyip kullandım ve sonra limiti geri sifirladik diyelim. Bu arada kazara sanal kart bilgisi haberim olmadan çalınmış olsun. Aradan 3-5 gün geçtikten sonra başka bir alışveriş için yine sanal karta limit yükledim diyelim. Sanal kartın numarasını vs değişmediği için daha önce kopyalanan bilgilerinde yine dolandırılma ihtimali devam ediyor mu?

BİR CEVAP BIRAK