Ana sayfa Teknoloji Chevrolet ve Shell yakıt ödemelerini araç içine entegre ediyor

Chevrolet ve Shell yakıt ödemelerini araç içine entegre ediyor

73
0
PAYLAŞ

Amerikan araba markası Chevrolet, yakıt ödeme sistemlerinde aka kolaylık sağlayacak bir özelliği araçlarına entegre ediyor.

Chevrolet’nin Shell ile beraber ortak imza attıkları çalışmada,  sürücüler araçlarından inmeden, mobil aygıt  ya da kredi kartsız ödemelerini gerçekleştirebilecekler. Yeni özellik ile  Chevrolet vasıta sürücüleri,  Shell istasyonlarında yaptıkları yakıt satın alımlarını araçlarına indirdikleri Shell uygulaması ile ekran üzerinden ödeyebilecek.

Sistem General Motors’un ticari bir platformu olan Marketplace tarafından destekleniyor. Marketplace, kullanıcıların Shell istasyonlarında yakıt satın alabilmelerini sağlamanın yanı sıra, kullanıcıların aş siparişi vermelerinden, restoran rezervasyonu yapmalarına kadar bir fazla imkan sunuyor.

Chevrolet ve Shell’in ortak çalışması ile mobil uygulamalarda görmeye alışık olduğumuz akaryakıt ödeme özelliğinin bir basamak ileriye taşındığına tanık oluyoruz. Bugün hali hazırda Türkiye’deki kullanıcılar, ZUBIZU mobil uygulaması ile Shell’de ödeme yapabiliyorlar. Tekrar Maximum Mobil de aynı imkanı vasıta sürücülerine sağlayabiliyor. Ancak bu uygulamaların hiç biri şimdilik bir araca entegre değil.

Pilot uygulama şimdilik, ABD’nin Detroit, Seattle ve Houston gibi bölgelerinde geçerli olacak. Önümüzdeki aylarda uygulamanın memleket çapında kullanılması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK