CİMER 2021 Yılında Başvuru Rekoru Kırdı! Bakın CİMER En Çok Hangi Konularda Şikayet Aldı!

CİMER 2021 Yılında Başvuru Rekoru Kırdı! Bakın CİMER En Çok Hangi Konularda Şikayet Aldı!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olarak bilinen CİMER, bu yıl da milyonlarca istek ve şikayet aldı. 2021 yılında rekor kıran CİMER, bakın kaç mesaj aldı!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olarak bilinen ve insanların istek ya da şikayetlerini sunduğu CİMER, 2021 yılında da milyonlarca istek ya da şikayet aldı. Üstelik bu yıl rekor bir başvuru yapıldığı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Durmuş Ersoy tarafından ifade edildi. Öte yandan Durmuş Ersoy, CİMER ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Türk halkının rahat ve özgür bir şekilde düşüncelerini ifade etmelerine olanak sağlayan bu platforma 2021 yılında hangi iletiler geldi? Bu sene içinde CİMER’e kaç başvuru yapıldı? Bu soruların cevabı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Durmuş Ersoy tarafından şu şekilde açıklandı!

2021 Yılında CİMER’e 6 Milyon Başvuru Geldi!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Durmuş Ersoy, 2021 yılında toplamda 6 milyon civarında bir başvurunun yapıldığını söyledi. Bu da günlük olarak ortalama 17 bin başvuruya denk gelmektedir. Durmuş Ersoy, gelen tüm başvuruların incelenmeye ve cevap verilmeye çalışıldığını ifade etti. Ayrıca gelen talepler arasında çok ilginç olayların da olduğunu belirtti. Bazı vatandaşların rüya tabirlerini bile sorduğunu söyledi. Durmuş Ersoy, gelen 6 milyon başvurunun yaklaşık olarak yüzde 91 gibi büyük bir kısmının cevaplandığını da sözlerine ekledi. Ayrıca gelen taleplerin büyük bir kısmının da çocuklar tarafından olduğu ifade edildi. 

2021 Yılında CİMER’e 6 Milyon Başvuru Geldi!

En Çok Toplumsal Sorunlar İle İlgili Talepler Geliyor!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Durmuş Ersoy, gelen taleplerin yoğun bir kısmının toplumsal sorunlar hakkında olduğunu söyledi. Gelen talepler arasında ikinci sırayı ise ekonomik sorunlar almıştır. Özellikle son dönemde artan işsizlik ile bu taleplerin orantılı olduğu göze çarpıyor. Bunların dışında ise en çok talep gelen konular arasında eğitim ve sağlık bulunuyor. Durmuş Ersoy, birçok gereksiz mesajın geldiğini ifade etti. Sevdiği dizinin kendi oturduğu yerde çekilmesini isteyenler, hayırlı cumalar mesajı atanlar ve daha pek çok gereksiz mesajlar sayılabilecek örnekler arasında bulunuyor.

Etiketler

Teknoloji