Çip Krizi 2023 Yılına Kadar Sürecek! Peki Araç Fiyatları Yine Artacak Mı?

Çip Krizi 2023 Yılına Kadar Sürecek! Peki Araç Fiyatları Yine Artacak Mı?

Dünyanın en ünlü çip üretim merkezinden kötü haber geldi. Gelecek iki sene çip sıkıntısı yaşanacak. Peki bu durum fiyatları ne kadar etkileyecek?

İki yıldan daha uzun bir süre önce hayatımıza giren korona virüs, işlerimizi zorlaştırmaya devam ediyor. Ülkelerin kapanmaya gitmesiyle birlikte birçok alanda üretim durmuş, fabrikalar ve işçiler çalışamaz hale gelmişti. Birçok çalışan insan evine ekmek götüremeyecek duruma düşmüştü. Pandemi sürecinden en çok etkilenen alan ise teknolojik ürünlerin üretimini yapan fabrikalar oldu. Çünkü hemen hemen tüm teknolojik aletlerde çip kullanılıyordu. Çip üretimi azalmaya başladığı için de doğrudan teknolojik aletlerin üretimi yavaşladı. Otomobil, cep telefonu, bilgisayar, televizyon gibi cihazların üretimi durma noktasına gelmişti. Bu da satılan ürünlerin fiyatlarında artış yaşanmasına neden olmuştu. Aşı bulunduktan sonra tekrar fabrikalar eksisi gibi çalışmaya başlamıştı ancak istenen verim bir türlü tam anlamıyla sağlanamamıştı. Şu anda bile çip azlığı nedeniyle pek çok ürün yeteri kadar üretilemiyor. Peki çip krizi ne zaman bitecek? Yeni yılda teknolojik cihazların üretimi artacak mı? Araç fiyatları ne kadar olacak? İşte tüm bu soruların cevapları!

Çip Krizi Bir Süre Daha Devam Edecek!

Dünyanın en büyük çip üreticilerinden olan Intel, çip krizi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalara göre çip krizinin 2023 yılına kadar sürmesi bekleniyor. Çip üretimi yapan şirket Ceo’su, pandemi sürecinde çip talebinin çok fazla geldiğini ancak tedarik aşamasında sıkıntıların olduğunu, bu nedenle de tedarik zincirinin tekrar kurulmasının zaman alacağını ifade etti. Üretim için çalışmaların hızlı bir şekilde ettiğini, ancak gelen taleplerin karşılanmasının biraz daha zaman alacağını sözlerine ekledi. 

Çip Krizi Bir Süre Daha Devam Edecek!

Araç Fiyatları Artacak Mı?

Yaşanan çip krizi nedeniyle araba fiyatları artış göstermişti. Ancak üretimin tekrar hız kazanması ile birlikte araba fiyatlarının artışı durmuştu. Yeni dönemde çip krizinin devam etmesi araç fiyatları tekrar artacak mı sorusunu akıllara getirdi. Tahminlere göre çip krizinin devam etmesiyle araçların fiyatları da artış gösterebilir. Buna ek olarak telefon, bilgisayar, televizyon ve diğer elektronik cihazların da bu krizden etkilenmesi bekleniyor.

Araç Fiyatları Artacak Mı?

Etiketler

Teknoloji