Ana sayfa Bilim Çipli Kimlik Başvuru Sayısında Rekor Seviye!

Çipli Kimlik Başvuru Sayısında Rekor Seviye!

224
0
PAYLAŞ
çipli kimlik

Milyonlarca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ilçe nüfus müdürlüklerine çipli kimlik başvurusu yaparak kısa bir süre içerisinde kimliğini değiştirmek için fırsat kolluyor. Kısa bir süre içerisinde ülkemizde ilan edilmiş olan yeni kimlik kullanımına geçiş pek çok kişi için oldukça hararetli geçiyor. 

Türkiye’de geçtiğimiz sene alınan karar ile birlikte, kısa bir süre bakanlık tarafından yeni bir karar alındı. Özellikle terörle mücadele kapsamında alınmış olan bu karar ile birlikte, kişiler çok kısa bir süre içerisinde yeni kimliklerini alabilecekler. Bu yeni kimlikler diğerlerine göre oldukça büyük bir farka da sahip olarak dikkat çekiyor. Zira bu kimlikler aracılığı ile pek çok işleminizi gerçekleştirmek de mümkün olacaktır. İnsanların birçok kısmı ise bu kimlik yasasına oldukça büyük bir ilgi göstermişti. Birçok insanın yeni kimlikleri elde etmek için Nüfus Müdürlüklerine başvurduğu ortaya çıktı.

çipli kimlik

Çipli Kimlik Başvurularında Şok Artış

Bununla birlikte, şimdiden birçok vatandaşın bu kimliklere başvurduğu dikkati çeken detaylar arasında yer alıyor. Şimdiden  milyona yakın kişinin yeni kimlik alımı için başvurması, bu aralar nüfus müdürlüklerini harekete geçiren detaylar arasında yer alıyor. Memurlar bu konuda işleri yetiştirmekte de oldukça zorlanıyorlar. Yeni kimlikleri almak ise neredeyse yalnızca  dakikanızı alıyor. İşlemler oldukça kısa bir süre zarı içerisinde halledilebiliyor Çipli kimlik özelliğinin bir önceki kimliklerden daha dikkat çekici olması sebebi ise ile insanlar tarafından tercih ediliyor. Eski kimlik kartlarının yerlerine kullanılacak olan bu yeni kimlikler pek çok vatanda tarafından da beğenilerek kullanılıyor.

eski kimlik

Çiplik Kimliği Almak Zorunlu Değil

Çipli kimliklerin özellikleri incelendiğinde ise diğer kimliklerden oldukça dikkat çekici özelliklere sahip olduğunu da söylemek mümkün olacaktır. Pek çok vatandaşın severek kullandığı bu çipli kimlikleri ise kullanmak zorunlu değil. Özellikle bu kimlik kullanımının referandum sonrası kullanılması yönünde de ciddi ataklar bulunuyor. Bunun dışında referandumda da çipli kimlik kullanımı zorunlu tutulmuyor. Konuyla ilgili olarak yapılan herhangi bir açıklama da bulunmuyor. Bakanlık bu konuda ise acele edilememesi gerektiği yönünde araştırmalar yapıyor. Siz de kimliklerinizi değiştirmek istiyorsanız Nüfus müdürlüğüne ulaşmanız da mümkün olmaktadır. Siz de kimliklerinizi değiştirmek için başvuru yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK