Ana sayfa Teknoloji Coinrail Saldırıya Uğradı, Bitcoin Dibi Boyladı!

Coinrail Saldırıya Uğradı, Bitcoin Dibi Boyladı!

43
0
PAYLAŞ

Kripto nakit borsaları, ticari açıdan siyasi sınırların geçerli olmadığı bir yatırım ortamı sunuyor. Bu nedenle yatırımcı sayılarının çok olduğu bölgelerde gerçekleşen radikal hareketlenmeler, piyasanın geneli açısından önem taşıyor. Dünyanın en büyük kripto nakit borsalarından olan Coinrail de bu borsalardan birisi.

Geçtiğimiz gece siber saldırıya maruz kaldığı açıklanan Coinrail yatırımcıların br anda yüklü şekilde art çekilmesine yol açınca, piyasada ani bir hareketlenme yaşandı. Bitcoin’de en son 9 Nisan’da görülen 6.647 dolarlık düşük seviyeleri yeniden görüldü. 

Bitcoin’in paha kaybetmesine sebep olan tek şey sadece Coinrail’den gelen hücum haberi de değildi. Wall Street Journal, ABD’deki kripto nakit piyasası denetleyicilerinin 4 büyük mahalli borsayı incelemeye başladıklarını bildirdi. Bu nedenle bu borsalarda meydana istikbal mümkün eder manipülasyonları da engellenmiş oldu. 

Bitcoin, Coinmarketcap verilerine göre dün başladığı düşüş hareketinden sonra 6.790 dolar dolaylarında hareketlendi. Yapılacak denetimlerin tamamlanması, Güney Kore gibi piyasalardaki borsalar için ortamın yine güvenli hale gelmesi durumunda yatırımcılar, yine yatırım yapmaya başlayacaklardır.

Bünyesinde 50 farklı kripto nakit birimini bulunduran Coinrail, dünyanın en büyük 98. kripto nakit borsası. Yaşanan saldırılar, 24 saat içinde 2.65 milyar dolarlık kayba sebep oldu. 

Bitcoin ve kripto nakit piyasaları hakkında detaylar elimize ulaştıkça aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın 🙂 

BİR CEVAP BIRAK