Dev teknoloji markasından bomba kriz! Bu yıl o telefonu çıkaramayacak!

Dev teknoloji markasından bomba kriz! Bu yıl o telefonu çıkaramayacak!

Dev teknoloji markası Samsung verdiği bir haberle duyanları şoka uğrattı. Koronavirüs salgını sebebi ile dünya genelinde yaşanan çip üretimindeki sıkıntı büyüdü...

2019 yılının Kasım ayında ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını dünya genelinde yaşanan çip üretimindeki sıkıntıyı da etkiledi. Güney Koreli teknoloji devi Samsung bakın ne açıklama yaptı. Samsung kullanıcıları tarafından en sevilen o telefonu piyasaya süremiyor. 

Çip krizi yaşanıyor

Pandemi çip sıkıntısını da arttırdı. Salgın nedeni ile yaşanan çip sıkıntısı daha da büyüyor. Dünya teknoloji devi Samsung çip sıkıntısının sinyallerini verdi. Sadece otomotiv sektörü ile sınırlı kalmayacak olan bu sorun beraberinde bir çok sektörü de etkileyecek gibi duruyor. Şirketin CEO’su Koh Dong-jin, “Son tüketici ürünlerinde yaşanan bu çip sıkıntısı gelecek çeyrekte büyük bir sıkıntı olacak” açıklamasını yaptı.

Çip krizi yaşanıyor

Samsung Galaxy Note bu yıl çıkamayacak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung dünyanın en başarılı akıllı telefon serilerinden Samsung Galaxy Note’un yeni modelinin de bu yıl satışa çıkamayacığını duyurdu. Hem tablet hem telefon olma özelliği ile özel bir kalem ile satılan model olan Note her zaman rakiplerinden daha pahalıya satılıyor. Bu serinin cihazları markanın son iki yıldaki akıllı telefon satışlarının yaklaşık yüzde 5’i oranında.

Samsung Galaxy Note bu yıl çıkamayacak

Büyük kriz kapıda

Techsponential’ın kurucusu Avi Greengart da bu konu ile ilgili açıklama yaparak, eğer samsung gibi bir markanın bile telefon çıkarmasında sorun varsa ciddi sıkıntılı dönemlerden geçilebileceğinin altını çizdi ve “Eğer Samsung gelecekte piyasaya süreceği ürünler ve cihazlar ile ilgili konuşmaya başladıysa, bu çok ciddi bir sorun olduğunu gözler önüne seriyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Mobil  
Ömer Faruk

Teknoloji delisi