Ana sayfa Oyun Diablo Efsanesi Geri Dönüyor!

Diablo Efsanesi Geri Dönüyor!

116
0
PAYLAŞ

İspanyolca “Şeytan” anlamına gelen Diablo serisininin ilk oyunu, oyun severler tarafından takdirle karşılanmıştı. PC ve Macintosh işletim sistemlerine uygun olarak üretilen oyunun Blizzard North tarafından geliştirilmesi ve Blizzard Entertainment tarafından piyasaya sürülmesi ise 1996 yılına kadar uzanmakta.

O yıldan sonra Diablo 2 ve Diablo 3 ise oyun severler tarafından pek ciddiye alınmamış ve rağbet görmemişti. Bir zamanların grafik olarak vasat ama anlaşılır olarak herkes tarafından kolayca oynanması, Diablo’yu fenomen haline getirmişti. Ama oyunun sonraki serileri ise biraz daha karmaşık geldiği için pek oynanmamış ve oyun severler tarafından sürekli eleştiriler yöneltilen oyun şirketinin geri adım atmasına neden olmuştu. Buna göre, Diablo 3 yeni patch dosyası ile birlikte içinde Diablo 1’in kalıntılarını içerecek. Yani Diablo 1 evrenini Diablo 3 oyunu içerisinde görebileceğiniz müjdesini verebiliriz.

Diablo oyununda Diablo şeytanını yenebilmek için Tristram ksabasının altına bir serüvene çıkar ve her bölgede yaratıklarla savaşır. 16 kapı geçmek zorunda olan oyuncu, gittikçe zorlaşan bu oyunda Diablo ile karşılaşır ve onu yenmeye çalışır. Orta Çağ’a götürecek aynı zamanda Mistik çağı da anımsatacak oyunda, mükemmel deneyimler yaşayacaksınız. Olağan üstü güçlere sahip 4 iblis olan Azmodan, Belial, Andariel ve Duriel ile karşılaşacağınız bu macerada dikkatinizi başka yöne yöneltmemek zorundasınız. Diablo 1’in Diablo 3 içerisinde hangi partlarda ve hani evren’de karşımıza çıkacağını ise önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

BİR CEVAP BIRAK