Ana sayfa Bilim Dijital Koku Üretimi Başarıldı

Dijital Koku Üretimi Başarıldı

61
0
PAYLAŞ
dijital oku

Dijital koku üretimi oldukça dikkat çekiyor. Son zamanlarda gelip gelemeyeceği büyük bir merak içinde konuşulmakta olan dijital koku üretimi sonunda yapılmayı başardı. Yani artık kokuları da internet üzerinden göndermek mümkün olacak

Pek çok kişi bilim dünyasında yaşanmış olan bir haberle oldukça şaşırdı. Amerika’da bir firma kokuları dijital ortama geçirmeyi başardığı bilgisini verdi. Şimdiden sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasında yer almakta olan bu haber sayesinde pek çok kişi de bilimden oldukça umutlu. Teknoloji dünyasında da herkes dijital kokulardan bahseder oldu.

dijital oku

Yeni Devir : Dijital Koku Üretimi

Haber Amerika’nın önemli şirketlerinden biri olarak gelen Aromyx, eni bir proje geliştirdi. Uzun süredir üzerinde çalışmakta olan bu proje bir çip üretimi üzerineydi. Bu çip basit bir çip değildi. Zira bu çip sayesinde artık istediğimiz kişilere çeşitli kokuları da göndermek mümkün olacaktı. Nihayet yayınlanmış olan bir haber ile artık çiplerin başarıyla sonuç verdiği bilgisi verildi. Böylece artık internet dünyasında yepyeni bir devrin yaşanacağını söylemek ise mümkün olacak. Kısa bir süre içerisinde internet ortamında arkadaşlarımız ile kokularımızı da paylaşmak mümkün olacak şekilde dikkat çekiyor. Bu sayede de artık internet hayatımızın her alanında muhteşem bir şekilde yer kaplayabilecek bir detay olarak dikkat çekecek.

dijital koku

Dijital Koku Üretimi Amerika’dan

Aromyx tarafından geliştirilmiş olan bu projenin dünyada bir şok etkisi yarattığını söyler isek bu kesinlikle yanlış olmaz. Zira San Fransisco’da bir firma olarak hizmet vermekte olan kuruluşun ortaya çıakrmış olduğu duyu organları ile ilgili bu çalışma şimdiden bütün dünyanın konuştuğu haberler listesine girmiş olarak dikkat çekiyor. Bu sayede kişiler artık kokuların da olduğu bir ortamda bulunabilecekler. Kokuların kopyalanabilmesi bilim dünyasında da önemli bir gelişmenin yaşanmasına neden olacak. Yapılmış olan bu koku üretimi ile birlikte, artık teknolji çağı adı verilen yeni bir çağa erişmemiz mümkün olacak. Bu sayede ise  duyu organlarımızın da sırasıyla internetten yararlanabileceği bilgisine ulaşmamız son derece doğal olacak şekilde dikkat çekiyor. Üretilmiş olan bu Essence Chip, şimdilik dünyanın en ilginç çipi olarak dikkat çekiyor. Önümüzdeki günlerde ise bu çiple ilgili son durumu da hep beraber öğreneceğiz.

BİR CEVAP BIRAK