Ana sayfa Bilim Diyabet Hastalarına Bal Müjdesi

Diyabet Hastalarına Bal Müjdesi

100
0
PAYLAŞ
diyabet hastaları için bal
diyabet hastaları için bal

Diyabet hastalarına Bal müjdesi

Ordu üniversite’si araştırmaları Sonucu Yapılan Araştırmalarda diyabet hastaları için büyük bir müjde verildi
araştırmaya göre diyabet hastalarının ( 25 Gram ) Bal ı geçmeyecek şekilde tüketim yapmaları Sakıncalı bulunmadı ve bilimsel olarak kanıtlanmış bulundu.

(O.D.Ü) Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Doçent Doktor Özgür Enginyurt, Basın organlarına yaptığı açıklamada bilimsel yönde çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiğini belirtmiş.

Doçent Doktor Özgür Enginyurt, yine Ekleyerek insanlar üzerinde bu tarz çalışmalar yapılmadığını. ve yurt dışı bazlı fareler üzerinde bu çalışmaların sürdürüldüğünü ve gayet tatmin edici sonuçlar ortaya çıktığını belirtmiş.

Doçent Doktor Özgür Enginyurt, araştırmalarının ardından bu konuda çalışma yapmak üzere Ordu Üniversitesine başvuruda bulunarak gerekli izni aldığını ifade ederek, yaklaşık 3 sene öne çalışmalara hız verdiklerini belirtti.

Metformin kullanan ve tip 2 denilen diyabet hastalarını, 15 gram, 10 gram ve 25 gram aralıklarında bal vererek yaklaşık 4 ay boyunca takip ettiğini belirten Doçent Doktor Özgür Enginyurt, “Yanı sıra ilaç da kullanırken günlük 25, 15 ve 5 gram bal verdiğimiz hastaların kolesterollerinin ve şekerinin , sadece ilaç kullanan hastalara göre daha iyi olduğunu ve HbA1c düzeylerinin oldukça başarılı bir seviyede düştüğünü, sadece ilaç kullanan hastalarda ise sabit kaldığını belirtti. Bu çalışmam uluslararası bir dergide oldukça ilgi uyandırdığını kabul gördüğü ve yayımlandığını.” açıkladı.

Neredeyse hergün bir kaşık bal tükettiği belirtilen Adnan Keskin.
Yaklaşık 6 yıldır diyabet hastası olduğu , Doç. Dr. Özgür Enginyurt’un bilimsel araştırmasında kendisinin de bulunduğunu bildirerek, “Adnan Keskin Yaptığı açıklamada Ordu Üniversitesi eğitim Ve Araştırma Hastanesinde 3 ay boyunca tavsiye edildiği gibi her gün belirli aralıklarda yaklaşık 1 kaşık bal tüketerek bir teste girdiklerini belirterek . Sonuç olarak yediğimiz bal sonrası şeker değerlerinin düştüğünü fark ettik. ek olarak bu çalışmadan çok memnun kaldıklarını bala hasret kalan birisi olarak artık birazda olsa bal tükete bildiklerini belirtti .”

BİR CEVAP BIRAK