Doların yükselmesi telefon ve bilgisayar fiyatlarını bakın nasıl etkileyecek! Fiyatlar artacak mı?

Doların yükselmesi telefon ve bilgisayar fiyatlarını bakın nasıl etkileyecek! Fiyatlar artacak mı?

Asya borsasının açılması kapsamında dolar kurunda artış yaşandı. Yüzde 15 oranında artış tahmin edersiniz ki bütün piyasaları değiştirebilir. Doların yükselmesi telefon ve bilgisayar fiyatlarına etki eder mi? Fiyatlar artacak mı?

Pandemi etkisi ile iyice allak bullak olan piyasalarda dalgalanma devam ediyor. 2-3 hafta öncesinde dolarda 6,9 oranına kadar düşüş yaşanırken hemen sonra tırmanma devam etti. Üzerine bir de Türkiyede yaşanan gelişmeler doları daha yükseltti. Geçtiğimiz hafta merkez bankası kararı beklenirken piyasalar kritik seviyede bekliyordu. Merkez Bankası faiz açıklanmasının ardından görevden alınan Merkez Bankası Başkanı ve İstanbul sözleşmesi yine bütün dengeleri değiştirdi.

Üstüne bir de Asya borsasının çılması ile dolar kurunda yüzde 15lik bir artış söz konusu oldu. 

Teknolojik aletlerin fiyatı yükselecek

Cuma günü 7.25 seviyelerine kadar gerileyen dolar, dün 8.39 seviyelerinden işlem gördü. Borsa açıldığında kurdaki dalgalanmanın netleşeceği kesin.

Ancak kötü olan şu ki Bankalar kur işlemlerini Asya borsasına göre düzenlemeye başladı. Eğer kurlardaki dalgalanma hafta sonuna kadar durulmazsa vay halimize. Teknolojik aletlerin fiyatlarında büyük artışlar görebiliriz. Telefon ve bilgisayar gibi ülkemize ithal olarak giren teknolojik aletlerin fiyatı oldukça yükselir. 

Teknolojik aletlerin fiyatı yükselecek

Euro aynı seviyeden işlem görüyor. Şimdilik bir dalgalanma söz konusu değil. Ancak euronun da yükselmesi an meselesi. Hükümetin olaya el atıp bir önlem alması şart. Yoksa işler iyice içinden çıkılamayacak duruma gelebilir. 

Etiketler

Teknoloji  
Ömer Faruk

Teknoloji delisi