Döviz Kuru Düştü Telefon Markaları Bir Bir Açıklama Yaptı! İşte Samsung ve Huawei Fiyat Açıklamaları!

Döviz Kuru Düştü Telefon Markaları Bir Bir Açıklama Yaptı! İşte Samsung ve Huawei Fiyat Açıklamaları!

Samsung ve Huawei düşen döviz kuru ile telefon zamları hakkında konuştu. Yakın bir dönemde cep telefonlarına indirim gelecek mi? Döviz kurunun düşmesi telefon fiyatlarına nasıl yansıyacak? İşte cevaplar!

Doların 18 lirayı görmesi üzerine herkes her alanda zam haberlerini duymaya alışmıştı. Özellikle telefonların fiyatları iki katına çıkmıştı. Doların tekrar 11 lira seviyesine inmesiyle bu kez indirim haberlerinin gelmesi beklendi. Ancak işler hiç de beklendiği gibi gitmedi. Çünkü doların çıkmasıyla anında zam yapan firmalar, doların inmesi ile beklemeye geçti. Son olarak ise ünlü telefon şirketlerinden olan Samsung ve Huawei, telefon fiyatları hakkında açıklamalarda bulundular. Yapılan açıklamalar, telefon alacak vatandaşların yüzlerini güldürmeye yetmedi. Dev teknoloji markaları, indirimin gelmesi için biraz daha beklenmesi gerektiğini ifade ettiler. Peki telefon fiyatları ne zaman düşecek? Bu konu ile ilgili tüm ayrıntılar işte bu haberde yer alıyor!

Samsung Yöneticisi Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu!

Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Birimi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Azdemir, telefon zamları hakkında şöyle konuştu: “Türkiye’de, Samsung’un tüm telefon modellerinin satışı internette online olarak ve tüm Samsung satış mağazalarında aynı şekilde devam ediyor. Doğru stok planlamasıyla satışlarımızı güvenli bir şekilde sürdürmekteyiz. Buna ek olarak içinde bulunduğumuz süreçte piyasa hareketlerini yakından takip ederek dövizin hızla arttığı dönemlerde bile artan maliyetleri kullanıcılara en az yansıtacak şekilde bir fiyatlandırma politikası izleyerek, ürünlerimizin fiyat değişimlerini kur artışının altında tutmaya çalışıyoruz.” bu sözlerden anlaşıldığı üzere telefon fiyatlarında henüz bir indirim beklenmiyor. 

Samsung Yöneticisi Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu!

Peki Telefon Fiyatları Ne Zaman Düşecek!

Geçtiğimiz haftada yaklaşık olarak 7-8 lira birden düşen dolar nedeniyle teknolojik aletlerde indirim beklentisi oluştu. Ancak teknoloji devlerinden bu konu ile ilgili henüz bir adım gelmedi. Eğer döviz kuru bir süre daha bu şekilde devam ederse tüm teknolojik aletlerde ve telefonlarda indirim bekleniyor. Çünkü ülkemizdeki tedarikçi firmaların ellerinde olan telefonlar tükenecek ve yerine yenilerini geçmişse göre çok ucuz bir fiyata alacaklar. Bu durum ise doğrudan ülkemizdeki telefon satış fiyatlarına yansıyacak. Önümüzdeki bir ay içinde kurun seyri stabil olarak devam ederse ciddi bir fiyat düşüşü mutlaka olacaktır. 

Peki Telefon Fiyatları Ne Zaman Düşecek!

Etiketler

Teknoloji