Ana sayfa Teknoloji Drone’larla Milyonlarca Dolarlık iPhone Kaçırdılar

Drone’larla Milyonlarca Dolarlık iPhone Kaçırdılar

49
0
PAYLAŞ

Gün geçtikçe gelişen teknolojiyle birlikte kaçakçılarda her geçen gün yeni bir yöntem deniyor. Çin’de gerçekleşen olayda kaçakçılar drona’lar sayesinde 80 milyon dolarlık iPhone kaçakçılığına imza attı.

Çin’de meydana gelen olayda kaçakçılar Hong Kong’dan Shenzhen’e yenilenmiş iPhone kaçakçılığı yaparken yakalandı. Toplam 26 kişiden oluşan ekipteki kişiler kaçakçılık için farklı bir yol izledi. Kaçakçılar söz konusu kaçakçılığı yapabilmek için Hong Kong ile Çin Anakara arsında tam 200 metrelik kablo hattı sayesinde milyonlarca dolarlık iPhone kaçakçılığını gerçekleştirmiş durumdalar. 

Bu sayede tek seferde 10 iPhone transferi gerçekleştiren kaçakçılar her akşam 15 bin iPhone’u yasa dışı olarak sınırdan geçirebiliyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çin yetkilileri söz konusu kaçakçılığı gerçekleştiren ekibin üyelerinin sorgularının devam ettiğini belirtti. 

Dünyanın en büyük Drone üreticisi olan Çin’de böyle bir olayın yaşanması Çin’in Drone’lar konusunda yeni bir takım önlemler almasına neden olabilir. 

BİR CEVAP BIRAK