Ana sayfa Gündem Dünyanın En Akıllı Gözlüklerinin Tanıtımı Gerçekleştirildi! Satış Fiyatı Açıklandı…

Dünyanın En Akıllı Gözlüklerinin Tanıtımı Gerçekleştirildi! Satış Fiyatı Açıklandı…

54
0
PAYLAŞ

North isimli Amazon tarafından destek alan bir firmadan çok büyük teknolojide atılım geldi. Dünyanın en akıllı gözlüğünü üreterek küresel anlamda büyük bir değişiklik altına imza atan söz konusu şirket FOCALS adını verdiği akıllı gözlükleriyle birlikte çok büyük hizmetler sunuyor.

Focals’ın Tanıtımı Yapıldı

Bundan önce Thalmic Labs adıyla birlikte işlerine devam eden firma, bugün yeni akıllı gözlüklerini tanıtarak herkesi şaşırtmayı ve kendine hayran bırakmayı başardı. Amazon desteği verilerek Alexa tabanlı bir şekilde çalışma gösteren söz konusu dünyanın en akıllı gözlüğü, günlük olarak standart gözlüklerin yerini alması ve teknolojinin yüzümüze kadar girmesini sağlamak amacıyla yapıldı.

Camların üzerinde gizlenmiş olan holografik lensler yer alıyor. Bu gözlüğün devrimsel ve küresel anlamda en akıllı gözlük olma sebebi ise numaralı gözlük camlarıyla birlikte de çalışabiliyor olması. Yani anlayacağınız şekilde söylemek gerekirse, gözlük dışarıdan kesinlikle normal bir gözlük gibi görülüyor.

Gözlük Alexa desteğiyle birlikte geldiğinden dolayı hiçbir teknolojiden yoksun kalmıyor. Navigasyon, anlık hava durumu bilgileri ve birçok fazla teknolojik özelliği gözlüğünüzle beraber kullanabilirsiniz. Bu gözlükte ses dikte özelliği de eklenmiş. Herhangi bir ek klavyeye ihtiyaç duymadan sadece gözlüğe komut vererek mesaj yazabiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra söz konusu dünyanın en akıllı gözlüğünü sesle kontrol etmek istemezseniz, yanında kumanda gönderiliyor. Tüm özellikleri bu yanında gelen kumandayla rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Bu gözlüğün piyasaya çıkış fiyatı 999 $ olarak belirlenmiş durumda. Henüz Türkiye’de satışları başlamayan ürünün yakın zamanda Türkiye pazarına girmesi ve çok yüksek satış oranlarına ulaşması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK