Ana sayfa Sosyal Medya Dünyanın En Çok Kullanıcıya Sahip Canlı Yayın Programı Twitch’e Karaoke ve Grup...

Dünyanın En Çok Kullanıcıya Sahip Canlı Yayın Programı Twitch’e Karaoke ve Grup Yayın Özellikleri Geliyor!

188
0
PAYLAŞ

Yayıncılar ve izleyiciler tarafından Twitch’in ilk günlerinden beri beklenmekte olduğu özellik, sonunda Twitch tarafından yayıncıların kullanımına, izleyicilerin ise seyrine açılıyor. Twitch grup yayını ve tanıtılan diğer özelliklerin tamamına bakalım.

Amazon’a ait olan dünyanın en büyük yayın kuruluşu olan Twitch, her geçen gün büyümeye ve kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Canlı yayın platformlarının lideri konumundaki Twitch’de artık toplu bir şekilde yayın yapılabilecek. Hem izleyicilerin, hem de yayıncıların uzun süredir beklediği bu özellik sonunda yayınlanacak.

Grup yayınları sayesinde özellikle Türkiye’de çok sık gördüğümüz yayıncıların sırayla birbirilerinin kanallarında açmış olduğu yayınlar artık tarih olacak. Aynı zamanda oyun oynayan diğer yayıncıların da ekranları görüntülenebilecek. İzleyiciler tarafından büyük bir şekilde memnuniyetle karşılanacak bu özellik herkesin hoşuna gidecek gibi duruyor.

Twitch’in penceresi özelleştiriliyor. 1 adet ana yayıncı penceresi ana ekranda yer alırken, alt tarafta ise konuk yayıncılar penceresi yer alacak. Yayın yapan tüm yayıncılar bu sayede tek pencerede birleştirilerek izlenebilecek. Ana yayıncıyı, açtığınız yayına göre kendiniz rahatlıkla belirleyeceksiniz.

Karaoke Özelliği de Geliyor!

Rock Band geliştiricili Harmonix ile birlikte gerçekleştirilen ortak çalışma sonucunda ortaya çıkarılan söz konusu karaoke özelliği, yayıncılar ve izleyiciler için muhteşem seviyede eğlenceli dakikalar geçirilmesine sebep olacak gibi duruyor.

Sonraki şarkının hangisi olacağı, sıradaki şarkıyı söyleyecek olan yayıncının izleyicilerce belirlenecek bir sistem üzerine kurulan bu söz konusu karaoke özelliği, telif hakları sebebiyle şarkıların tekrardan oluşturulan telife takılmayan sahte sürümleriyle çalışacak. Yani direkt orijinal şarkı sesinin yerine biraz farklı bir ses duyacaksınız.

Eğer yayıncıysanız ve karaoke özelliğine başvuruda bulunup, yayınlarınızda karaoke kullanmak istiyorsanız, kesinlikle karaoke özelliğine başvurabilirsiniz. Twitch’in resmi sitesinden karaoke özelliğinin kapalı betasına başvuru yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK