Elon Musk Gelen Suçlamalara Cevap Verdi: Kimseyi Engellemiyoruz!

Elon Musk Gelen Suçlamalara Cevap Verdi: Kimseyi Engellemiyoruz!

Elon Musk, gelen suçlamalar hakkında konuştu! Çin hükümetinin suçlamalarını reddetti. Bakın başka neler söyledi!

Yapmış olduğu çalışmalar ile gündemden hiç düşmeyen Elon Musk, son olarak uzay çalışmaları ile gündeme gelmişti. Starlink projesi ile 3 yıl içinde uzaya 2 bin civarında roket yolladığı için Çin hükümeti tarafından Birleşmiş Milletler yetkililerine şikayet edilmişti. Şikayetin içeriğinde ise Elon Musk tarafından fırlatılan uyduların uzayı kirletiği yer alıyordu. Yaşanan bu gelişmenin altından ne Elon Musk tarafından ne de Birleşmiş Milletler Uzay Ofisi İşleri tarafından bir açıklamanın gelmemesi dikkatlerden kaçmamıştı. Ancak Elon Musk daha fazla dayanamadı ve suskunluğunu bozdu. Çin hükümetinin eleştirilerini çok sert bir dille reddetti. Başarılı iş adamı, kimseyi engellemediklerini ve uzayı çöplüğe çevirmediklerini ifade etti. Bu olaydan sonra ise Çin hükümetinin ne söyleyeceği merak konusu oldu. Son olarak ise Elon Musk, çalışmalara devam edileceğinin ve hedefleri için her şeyi en doğru şekilde yapacaklarının sinyallerini vermiş oldu. 

Elon Musk: “Kimseyi Engellemiyoruz”

Son gelen eleştirilere cevap veren Elon Musk, uzayı çöplüğe çevirdi iddiasını yalanladı. Ayrıca uzayın çok fazla büyük olduğunu ve uzaya gönderilen uyguların sanıldığı şekilde fazla yer kaplamadıklarını söyledi. Ayrıca rakiplerini engellediği yönündeki iddialara da cevap verdi. Elon Musk: “Bu, başkalarını herhangi bir şekilde engellediğimiz bir durum değil. Kimsenin bir şey yapmasını engellemedik ve engellemeyi de düşünmüyoruz.” diyerek tartışmaya son noktayı koydu. 

Elon Musk: “Kimseyi Engellemiyoruz”

SpaceX Projesi Genişlemeye Devam Ediyor!

Uzay çalışmalarına 2018 yılında başlanan SpaceX, Starlink projesi ile büyümeye devam ediyor. İlk günden bu yana 2 bine yakın internet uydusu ile uzayda liderliği kovalayan Elon Musk ve ekibi, aynı zamanda birçok dünya ülkesine de hizmet veriyor. Avrupa ülkelerinin dışında sayısız ülkeleri kapsayan hizmet kolundan 2022 yılında ülkemizin de yaralanması bekleniyor. Elon Musk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde de yeni yerli elektrikli araba Togg hakkında ve uzay alanındaki gelişmeler ile ilgili görüşme yapmıştı.

SpaceX Projesi Genişlemeye Devam Ediyor!

Etiketler

Teknoloji