En İyi Grafik Özelliklerine Sahip Olan Oyunlar Belli Oldu! İşte Ekran Kartını Bile Zorlayan Oyunlar!

En İyi Grafik Özelliklerine Sahip Olan Oyunlar Belli Oldu! İşte Ekran Kartını Bile Zorlayan Oyunlar!

Oyun oynarken bazen bilgisayarlar zorlanmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise oyunların çok yüksek grafik özelliklerine sahip olmasındır. Peki ekran kartlarını bile zorlayan oyunlar hangileridir?

Özellikle son dönemde ortaya çıkan oyunlar, evlerde yer alan bilgisayarların limitlerini zorlamaya başladı. Çünkü oyunların grafikleri artık en üst düzeyde yapılmaya başlandı. Bu da doğal olarak bilgisayarın ekran kartına zorluk çıkarmaya başladı. Bu durum oyun seven insanları da hem sinirlendirmekte hem de üzmektedir. Dolayısıyla bu tür oyunları oynamak isteyenler bilgisayarını değiştirmek ya da çeşitli ekipmanlar ile desteklemek zorunda kalmaktadırlar. Peki en iyi grafik özelliklerine sahip olan oyunlar hangileridir? İşte ekran kartını bile zorlayan oyunlar!

Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey oyunu, ilk çıktığı günden bu yana kendini her konuda geliştirmektedir. Son oyunda ise grafik olarak üst düzey bir görünüme kavuşmuştur. Bu oyunu rahat bir şekilde oynayabilmek için en az 4 GB ekran kartına, GTX 970 ve i7-3770 işlemciye sahip bilgisayar gerekiyor. Zaten oyun ilk açıldığından itibaren neden bu kadar yüksek bir özellik gerektiğini çok iyi şekilde anlayabilirsiniz. 

Assassin’s Creed Odyssey

Far Cry 5

Far Cry 5, dünyada en çok oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Oyun grafik açısından oldukça kaliteli bir özelliğe sahiptir. Oyunun sahneleri, arayüzü, yer alan canlıların ve nesnelerin gerçekliği üst düzeyde yapılmıştır. Bu oyunu rahat rahat oynamak için çok iyi bir özelliğe sahip bilgisayar gerekir. En az GTX 1080 ve i7-6700 işlemci gerekmektedir. 

Far Cry 5

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 oyunu, ilk bölümünde olduğu gibi yine iddialı bir giriş yaparak oyun piyasasına girdi. Bu oyun hem grafik özellikleri olarak hem de içerik olarak birçok oyuna göre üst düzeyde hazırlanmıştır. Red Dead Redemption 2 oyununu oynamak için NVIDIA GTX 1060 ve Ryzen 5 1500X özelliklerinin bir arada olması gerekir. 

Red Dead Redemption 2

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 oyunu da en iyi grafik özeliklerine sahip oyunlar arasında bulunmaktadır. Bu oyunu rahat bir şekilde oynamak isteyenler en az NVIDIA GeForce GTX 970 ekran kartı olan ve i5-4460 işlemcisi olan bir bilgisayara sahip olmaları gerekir.

Forza Horizon 5

Etiketler

Oyun