En İyi Performansa Sahip Teknoloji Şirketleri Belli Oldu! İşte En İyi Şirketler!

En İyi Performansa Sahip Teknoloji Şirketleri Belli Oldu! İşte En İyi Şirketler!

2021 yılında en iyi performansa sahip ve büyüme gösteren teknoloji şirketlerinin listesi belli oldu. O listede dünyaca ünlü bir çok marka yer alıyor. Bakın o listede hangi şirketler varmış!

2021 yılı, pandemi nedeni ile tüm dünyada sıkıntılı geçti. Sıkıntıyı en çok yaşayan alanlardan bir tanesi de teknoloji oldu. Çünkü pandemi zamanında ülkeler kapanma halindeydi. Bu süreçte pek çok iş yerleri ve üretim merkezleri kapandı. Üretim çoğu yerde durma noktasına geldi. Özellikle otomobil ve cep telefonu üretiminde kullanılan çiplerin yeterince üretilemiyor oluşu, teknoloji devlerine zor anlar yaşattı. Ancak üretim yapmadan hizmet veren teknoloji şirketleri pandemi sürecinde zirvelere çıktı. Çünkü kapanma sürecinde insanlar sanal aleme akın ettiler. Peki 2021 yılında en iyi performansa sahip teknoloji şirketleri hangileri oldu? İşte en iyi şirketler!

En İyi Performansa Sahip Teknoloji Şirketleri Aasında İlk Sırayı Alphabet Alıyor!

2021 yılında en iyi performansa sahip teknoloji şirketleri arasında ilk sırayı Alphabet alıyor. Bu şirket ayrıca Google şirketini de içinde bulunduruyor. Bu şirket 2021 yılında hisselerini ve gücünü korumakla kalmayıp aynı zamanda büyüme de gösterdi. Alphabet, geçtiğimiz yıl içinde hissesini yüzde 68 oranında büyüttü. 

En İyi Performansa Sahip Teknoloji Şirketleri Aasında İlk Sırayı Alphabet Alıyor!

Listenin Devamında Birçok Ünlü Şirket Bulunuyor!

2021 yılında en iyi performansa sahip teknoloji şirketleri arasında ikinci sırayı Microsoft alıyor. Microsoft, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyümeye devam etti. Tam yüzde 51 oranında büyüme gösterdi ve değerine değer kattı. Bu şirket son olarak Windows 11 tanıtımını yapmıştı. Listenin üçüncü sırasında ise ünlü telefon ve teknoloji markası Apple alıyor. Apple, yüzde 33 gibi bir oranda büyüme gösterdi.
Satmış olduğu pahalı telefonlar ve cihazlar ile bilinen şirket, dünya çapında satış rekorları kırmaya devam etti. Apple şirketini ise Meta takip etti. Meta ismi size yabancı gelebilir ancak kısa bir süre önce Facebook bu ismi almıştı. Facebook da her yıl olduğu gibi bu yıl da kendisini geliştirerek yoluna devam etti. Bu süreçte ise yüzde 23 oranı ile değerine değer kattı. Listede ünlü otomobil şirketi olan Tesla yer almadı. Yüzde 51 oranında büyüyen bu şirketin listede yer almaması tepkilere neden oldu.

Etiketler

Teknoloji