En Rahat Oyun Oynanan Telefonlar Hangileri? Telefondan Oyun Oynamak İçin Hangi Özellikler Gerekli?

En Rahat Oyun Oynanan Telefonlar Hangileri? Telefondan Oyun Oynamak İçin Hangi Özellikler Gerekli?

Telefondan rahat bir şekilde oyun oynamak isteyenler bu habere bakabilir. Çünkü en iyi oyun telefonları bu haberde!

Telefonlardan rahat bir şekilde kaliteli oyun oynamak her zaman mümkün olmaz. Bu oyunlar için iyi özelliklere sahip bir akıllı telefon gereklidir. İşlemcisinden hafızasına, ekran kalitesinden RAM kapasitesine kadar pek çok kriter rahat oyun oynamak için gereklidir. Ancak böylesi telefonlara sahip olmak için yüksek ücretler ödemek gerekebilir. Çünkü genel olarak telefonların özellikleri arttıkça fiyatı da aynı oranda artmaktadır. Peki en rahat oyun oynanan telefonlar hangileri? Telefondan oyun oynamak için hangi özellikler gerekli? İşte bu soruların cevapları şu şekilde!

Black Shark 4

Black Shark 4 cep telefonu, oyun tutkunları için en ideal akıllı telefonlar arasında yer alır. FHD + çözünürlüğü ile 144 Hz yenileme hızı ve 720 Hz dokunmatik giriş hızını destekleyen 6.67 inç AMOLED ekrana sahiptir. 3,2 GHz işlemci hızına sahip telefonun 8 çekirdeği bulunmaktadır. Buna ek olarak 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafızaya sahiptir. Black Shark 4 cep telefonunun batarya kapasitesi ise 4500 mAh değerindedir. 

Black Shark 4

POCO X3 GT

POCO X3 GT cep telefonu, hemen hemen tüm mobil oyunları sorunsuz bir şekilde çalıştırabilir. Yüksek çözünürlükteki ekranının yanı sıra işletim sistemi ve hafıza olarak da en ideal oyun telefonları arasında yer alır. 5000 mAh batarya kapasitesi olan POCO X3 GT cep telefonu ile çok uzun süre boyunca yüksek kalitedeki oyunlar oynanabilir. Ayrıca bu cihaz 8 çekirdeğe sahiptir.

POCO X3 GT

iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro, bilinenin aksine çok iyi bir telefon oyunudur. Apple oyun odaklı akıllı cep telefonunu üretmemesine rağmen iPhone 13 Pro ile pek çok mobil oyunu oynayabilmek mümkündür. En kaliteli mobil işlemci denildiğinde akla gelen A15 Bionic, bu cihazda yer alıyor. Aynı zamanda hafıza ve RAM olarak da oldukça yüksek bir kapasiteye sahiptir. Buna ek olarak 3095 mAh batarya kapasitesi sayesinde diğer modellerine nazaran daha uzun süre oyun oynamaya imkanı tanıyor.

iPhone 13 Pro

Etiketler

Oyun