1 Ocak 2022 16:30 Güncelleme : 1 Ocak 2022 13:12

Facebook Hesabı Olmadan Kişi Arama Nasıl Yapılır?

Facebook Hesabı Olmadan Kişi Arama Nasıl Yapılır?

Facebook'ta kişi aramak için fazla zaman kaybetmeyin. Facebook hesabı olmadan en kısa yoldan kişi arama işte böyle yapılır!

Facebook, 10 yılı aşkın bir süredir tüm dünya genelinde milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Bu uygulama sayesinde yıllardır görüşmediğimiz arkadaşlarımızı, akrabalarımızı, öğretmenlerimizi ve çeşitli şekildeki kişileri bulabiliyoruz. Ancak kendi hesabı olmayan kişiler Facebook uygulaması üzerinden kişi araması yaparlarken sorun yaşayabiliyorlar. Çünkü uygulama, üye olan kişilerin bilgilerine göre kişileri karşısına çıkarmaktadır. Örneğin; Facebook hesabı olan kişilerin karşısına yaşadığı yere, arkadaşlarına ve kullandıkları sitelere göre kişiler çıkmaktadır. Bu durum da kişi aramayı daha kolay hale getirmektedir. Ancak Facebook hesabı olmayan kişiler için durum bu şekilde değildir. Onlar tüm dünya genelinde arama yapmak zorunda kalırlar. Peki Facebook hesabı olmayan kişiler nasıl kişi araması yapabilirler? İşte adım adım Facebook hesabı olmadan kişi arama işlemi!

Adım Adım Facebook Hesabı Olmadan Kişi Arama İşlemi!

Facebook hesabı olmadan kişi araması yapmak için uygulama yerine internet tarayıcına girmek gerekir. Çünkü Facebook uygulaması, oturum açmadan kişi araması yapmaya izin vermez. İnternet tarayıcısı üzerinden kişi aratmak için ise ilk olarak Facebook kişi arama kelimesi arama yerine yazılarak taratılır. Ardından çıkan ilk siteye tıklanır. Sitede karşınıza bir arama alanı daha çıkacaktır. Bu alana isimi aramak istediniz kişiyi yazmalısınız. Ardından ise arama butonuna basarak aramak istediğiniz kişinin adında kimler varsa karşınıza çıkacaktır. Bu kişiler içinden aradığınız kişinin Facebook hesabını bulabilirsiniz. Eğer o kişi hesabını başka kişilere gizlemedi ise durumlarına, fotoğraflarına ve videolarına da ulaşabilirsiniz. Ancak yabancı kişilere karşı hesabını gizlemişse sadece o kişiyi arkadaş olarak eklediğinizde gönderlerini görebilirsiniz.

Facebook kişi arama için yapılması gereken bir diğer yöntem ise Social Searcher uygulamasını kullanmak olabilir. Bu siteye giriş yapıldığında karşınıza yine bir arama alanı çıkacaktır. Buraya Facebook hesabını bulmak istediğiniz kişinin adını yazabilirsiniz. Ardından ise arama butonuna tıklayarak o kişinin adında olan ve Facebook hesabı olan tüm kişileri görüntüleyebilirsiniz. İşte Facebook hesabı olmadan kişi araması yapmak bu kadar basit şekilde gerçekleştirilebilir. Siz de arama yapmak istiyorsanız bu yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz.

Adım Adım Facebook Hesabı Olmadan Kişi Arama İşlemi!

Etiketler

Sosyal Medya  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış