Ana sayfa Oyun Far Cry Primal’a İlgi Artıyor!

Far Cry Primal’a İlgi Artıyor!

85
0
PAYLAŞ

Milattan önce 10.000 yılından bahsediyoruz arkadaşlar. Evet, bu dönemle alakalı insanoğlunun bilgileri oldukça sınırlı. Arkeologlar sayesinde bir dizi bilgiye sahibiz sadece. Bu da o dönemle alakalı yapıtların oluşturulmasının gerçekten zor olduğunu gösteriyor. Fakat Ubisoftyine gücünü gösterdi diyebiliriz. Son zamanlarda oldukça riskli kararlara imza atan firma bu defada bizi Milattan öncesine götürüyor. Fakat elindeki bilgileri çok güzel hikayeleştirmiş ve oldukça başarılı bir şekilde oyun haline getirmiş diyebiliriz.
Oyunda karakter ve mekân tasriflerinde gerçekten herhangi bir eksiklik yok. Zaten zamanla alakalı bilgileri duvardaki resimlerden anlayabiliyorsunuz. Neolitik dönem civarları diye söylemekte fayda var.

Devasa Hayvanlarla Burun Buruna
Oyunda ana karakterimizin ismi Takkar, Ve TakkaWenja kabilesinin bir üyesi. Ve oyun başladığın da bir Mamut avının ortasındasınız. Mamut diyince büyük bişey beklemeyin çünkü bu muhtemelen bir yavru. Ve onu köşeye sıkıştırmışsınız. Hayvanı öldürüp parçalara ayıracağınız zaman ortaya bir kaplan atılıyor.

Gerçi kaplan dememek lazım dişleri oldukça garip. Ardından tüm arkadaşlarınızı bir bir öldürmeye başlıyor. Ardından ana karakterimiz Takkar ve yakın bir dostumuz kaçarlarken büyük bir uçurumdan aşağıya düşüyor ve hikâyemiz işte tamda burada başlıyor. Oyun anlatıcısının söylediğine göre buzul çağının hemen sonrasına geçen bir zamana sahip olan Far CryPrimal gerçektenoyun severlere güzel zevkler yaşatacak gibi. Yamyamlar ve devasa canavarlarla oyun oynamak oldukça eğlenceli olsa gerek.

BİR CEVAP BIRAK