Ana sayfa Teknoloji Files Go’ya yeni özellikler geldi

Files Go’ya yeni özellikler geldi

49
0
PAYLAŞ

Teknoloji devi Google’ın, Android işletim sistemi aygıt sahiplerine sunduğu uygulama Files Go’ya yeni özellikler eklendi. Kullanıcıların dosyalarını düzenlemeye muavin olan ve öbür kullanıcılar ile da paylaşmayı sağlayan uygulamadaki değişiklikler üç ay boyunca alınan art bildirimlerle sağlandı.

Google’ın blogundan paylaştığı bilgilere göre kullanıcılar, Files Go’da dosyalarını artık internette arama yapar gibi uygulama içinde arayabilecek. Kullanıcıların çevrimdışı olduğu zamanlarda bile aktif olan yeni özellik, tıpkı Google’ın arama sonuçlarında olduğu gibi anlık sonuçlar verecek. Öte yandan kullanıcılar  arama geçmişlerini görebildikleri gibi aramalarda filtreleme de yapabilecekler.

Files Go’ya eklenen öbür bir özellik ise uygulamanın Google Fotoğraflar’a entegre edilmesi. Bu sayede, Google Fotoğraflar’da yer saha fotoğraf ve videoları yedekleyen uygulama, cihazlarda daha çok yer tutmaması için kişilere bu dosyaları silmesi konusunda bildirim gönderecek. öbür yandan depolama alanı azaldığında, bunu bir bildirimle kullanıcısına hatırlatacak uygulama, dosyaların Drive, OneDrive, Dropbox gibi servislere yedeklenmesine muavin oluyor.

Son olarak uygulamanın y Android 5.0 ve sonrası işletim sistemine sahip cihazlarda kullanabildiğini de duyuralım.

BİR CEVAP BIRAK