Ana sayfa Teknoloji Ford ve Alibaba’nın devasa otomobil otomatı

Ford ve Alibaba’nın devasa otomobil otomatı

47
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz Aralık ayında ABD merkezli araba üreticisi Ford‘la anlaştığını duyuran Alibaba‘nın devasa araba otomatı projesinden sizlere bahsetmiştik. Çin’in Guangzhou şehrinde kurulan devasa otomat, bir mobil uygulama sayesinde araba satın almak veya denemenize imkan tanıyor.

3 gün boyunca test sürüşü

Yaklaşık 2 yıllık çalışmanın sonucu olarak karşımıza çıkan Super Test-Drive Center adındaki otomat, içinde onlarca Ford otomobili barındırıyor. Tmail mobil uygulaması sayesinde dilediği otomobili seçen kullanıcılar, 3 gün boyunca otomobili test etme imkanına sahip oluyorlar.

Alibaba’nın böyle bir iş birliğini tercih etmesinin ana nedeni ise potansiyel araba alıcılarının platformundaki indirim ve teşvikler ile buluşturmak. Doğal ki araba otomatı konseptinin pek de yeni bir düşünce olmadığını da ekleyelim. Otomobil otomatı projesinin ilk denemeleri 1905 yılında yapıldı.

Yerden tasarruf sağlayan konsepti günümüzde de muhtelif markalar kullanıyor. Carvana adlı girişimin ABD’de eş bir araba otomatına sahip olduğunu da hatırlatalım. Alibaba ile Ford’un araba otomatı projesinin başarıya ulaşıp ulaşmayacağını ise vakit gösterecek.

BİR CEVAP BIRAK