Ana sayfa Mobil Galaxy A50 ve Galaxy A30 Farkları Neler?

Galaxy A50 ve Galaxy A30 Farkları Neler?

155
0
PAYLAŞ

Samsung, A serisi ailesinde bulunan modellerle birlikte farklı talepleri bulunan kullanıcılara hitap etmekte. Her A serisi modeli farklı bir kullanıcı kitlesini hedef alırken, Galaxy A10’dan başlayan ve A80’e kadar çıkan toplam 7 farklı model bir aile oluşturmuş durumda. Bu yazımıda Galaxy A50 ve Galaxy A30 arasındaki farkları inceleyeceğiz.

Galaxy A50 – Galaxy A30

Birbirinden çok da farkı bulunmayan Galaxy A50 ve Galaxy A30 arasında birkaç önemli detay yer alıyor. Bu farklılıklar ve detaylara gelin daha ince şekilde bakalım.

Tasarımı birbiriyle neredeyse eşdeğer olan iki modelden özellikle Galaxy A30, bu serinin en orta telefonu olarak biliniyor. İki cep telefonu aynı ekran boyutu, aynı batarya kapasitesi ve yine aynı arayüzle birlikte kullanıcılara sunuluyor.

İkili arasında belirgin farklar da bulunuyor. Galaxy A50’de ekstra bir kamera yer alıyor ve parmak izi okuyucu önde bulunuyor. A30’da ise parmak izi tarayıcı arkada bulunuyor.

Hem Galaxy A30 hem de Galaxy A50, Samsung’a ait olan Exynos işlemci kullanmakta. Galaxy A50’de Exynos 9610 bulunurken, A30’da ise Exynos 7904 yer alıyor. Bu da ortaya oldukça büyük performans farkları çıkarıyor. Galaxy A30’un bu konuda A50’ye kıyasla geride kaldığı açıkça ortada.

Grafik performansı yani görüntü kalitesi açısından da Galaxy A50, A30’un önüne geçmeyi başarıyor. Bu da özellikle oyunlarda kendini çok iyi bir şekilde gösteriyor. İki telefonun RAM boyutu 4 GB olurken, Galaxy A30 için belirlenen dahili depolama alanı 64 GB, A50 için belirlenen dahili depolama alanı ise 128 GB oluyor. Her iki telefon da bu alanın yeterli gelmeyeceğini düşünen sahiplerince hafıza kartı desteğiyle birlikte yükseltilebiliyor.

Galaxy A50 modelinde 3’lü kamera sistemi kurulmuşken, A30’da bu sistem ikili olarak öne çıkıyor.

BİR CEVAP BIRAK