Ana sayfa Mobil Galaxy S8 ve Bixby

Galaxy S8 ve Bixby

74
0
PAYLAŞ
Galaxy S8 ve Bixby kişisel asistan
Galaxy S8 ve Bixby kişisel asistan

Samsung’’un yeni amiral gemisi olacak ve oldukça yüksek özelliklere sahip olduğu düşünülen Galaxy S8 modelinin tanıtımına sadece birkaç ay kala telefon hakkında gelen haberler hız kesmeden devam ediyor. Son gelen haberlere göre Samsung Galaxy S8’in Bixby adında bir kişisel asistanı olacak. Bixby’nin iPhone’un Siri’sine benzer bir kişisel asistan olduğu söyleniliyor. Fakat rakiplerine karşı farklı özelliklere de sahip.

Samsung, Note 7’de yaşanan patlama sorunlarından sonra çalışmalarına daha fazla titizlik göstermeye başladı. Firmanın bu patlamalar dolayısıyla zararı çok yüksek. Bu yüzden Galaxy S8’de her ayrıntıya büyük önem veriliyor. Ayrıca bu telefonun Samsung’un müşterilerinden bir özür dileme telefonu da olabileceği düşünülüyor. Çünkü telefonun özellikleri hakkında sızan haberlere bakıldığı zaman çok yüksek özellikler kullanıcıları bekliyor. Son gelen haberlere göre ise Samsung Galaxy S8’de Bixby isimli bir kişisel asistana yer verecek.

Haberlerde, standart kamera uygulamasına Bixby’ın doğrudan entegre edileceğine yer veriliyor.

Bixby kişisel asistan genel itibariyle görsel üzerine kurulu bir kişisel asistan. Kamera uygulamasına yerleştirilecek olan bir tuş yardımıyla akıllı asistanınız ile fotoğraf çekebilecek ve bu fotoğraftaki nesneleri kolaylıkla arayabileceksiniz. Ayrıca uygulamanın bütün stokları kontrol edeceğine ve Apple kullanıcılarının çok sevdiği Siri gibi ödemeleri yapabileceği düşünülüyor. Tabii, Siri’nin şuan ki konumuna gelmesi için çok uzun süreli çalışmalar yapıldı. Bu yüzden Samsung’un Bixby ile Siri kadar etkili olup olamayacağı merak ediliyor.

Galaxy S8’in kamerasından bahsetmişken son gelen haberlere göre Samsun Galaxy S8’in amerası iPhone 7 Plus’ın kamerası gibi çift kamera olabilir. Büyük ihtimal bu çift kameralardan birisi geniş açı ile çekim yaparken diğer kamera alan derinliği çekimi yapacak. Aynı zamanda Galaxy S8’in Edge modelinin de olmayacağı düşünülüyor. Bunun sebebi ise en son Note 7’de kavisli ekran kullanılması Samsung’un artık amiral gemilerinde kavisli ekran kullanacağı haberlerini getirmişti. Eğer bu haberler doğruysa Galaxy S8 karşımıza kavisli bir ekranla çıkacak ve Galaxy S8 Edge modeline de gerek kalmayacak. Tabii bunlar sadece sızan bilgiler detayları Samsung telefonu tanıttıktan sonra görebileceğiz.

BİR CEVAP BIRAK