Ana sayfa Mobil Kullanıcısından General Mobile GM 5 Plus İncelemesi

Kullanıcısından General Mobile GM 5 Plus İncelemesi

199
3
PAYLAŞ
general mobile 5 plus
GM 5 Plus

Telefonunu değiştirmek isteyenler, telefona ihtiyacı olanlar veya aklında General Mobile markası olanlar için (uzun süreli kullanıcısından) General Mobile’in serisinin başarılı modellerinden biri olan GM 5 Plus inceleme sizlerle!

Kendim de uzun bir süredir bu telefonu kullandığımdan ötürü en samimi yorumlarda bulunacağıma emin olabilirsiniz.

Aklınızda General Mobile GM 5 Plus için birçok soru oluşmuş olabilir.  GM 5 Plus alınır mı? neden alınmaz? ne kadar? GM 5 Plus iyi bir telefon mu? gibi birçok düşünceler içinde olduğunuzu biliyorum. General mobile 5 plus kullanıcı yorumları arayanlar için bu makale bulunmaz hit kumaşı olacaktır.

Öncelikle general mobile telefonumuzun teknik özelliklerine bakalım.

GM 5 Plus Teknik özellikler

  • 152x 76.5×7.9mm boyut
  • Ön kamera 13Mp AF dual flash sony IMX258 sensör
  • Arka kamera 13Mp Af flaş
  • Android işletim sistemi
  • 64 bit 4×1.5 Ghz A53 high performans işlemci
  • Batarya 3100 mAh hızlı şarj
  • 3 GB ram 32 GB hafıza micro kart ile arttırabilir

Neden alınır? İyi bir telefon mu?

general mobile 5 plus

Bu telefon modelini almanız için en önemli nedenlerden biri fiyatıdır. Uygun fiyatla kaliteyi bir arada yakalamak bu olsa gerek. Zarif tasarımı da sizi oldukça kendine bağlayan bir özelliğidir.

Piyasada şu sıralar 1000 TL fiyat ile satılan GM 5 Plus bir Android One telefonudur. Android marshmallow ile çalışır. General Mobile’in son çıkan telefon modeli olmasından ötürü tüm yeni güncellemeleri otomatik olarak alır. Güncellemeleri sınırı ise iki yıldır.

Atlamadan ekleyelim eğer siz de çift sim kart kullananlardan iseniz bu özelliği ile bu telefon çok işinize yarayacak.

Neden alınmaz?

Açıkçası bu telefonu almamanız için fazla bir neden olmadığını söylemek isterim. Telefonu almamanız için tek sebep hızlı şarj tüketimi olabilir ki bu da şuan için bu kadar özelliklere sahip telefonların hepsinde hemen hemen yaşanan sorunlardan biridir.

Gm 5 plus d renkleri

Biraz ise donanımsal özelliklerine değinelim.

Cihan 5 Plus D’nin birden fazla rengine sahip olabilirsiniz.

Silver, Rose Gold, Gold, Space Gray diye adlandırılan gümüş pembe sarı ve gri renklerini seçme lüksüne sahipsiniz. Bataryanın çıkmaması ile de daha şık bir görüntü ve rahat kullanım sağlamaktadır.

Şarj özelliği

general mobile 5 plus şarj aleti ve kulaklığı

Neden alınmaması sebepleri arasında şarj özelliğinden bahsetmiştik. Diğer telefonlarla hemen hemen aynı oranda şarj süresi vardır. Normal düzeyde kullanıldığında sabah şarj ettiğiniz telefonunuz size akşam saatleri ne kadar idare edebilir. Şarjının bittiğini fark ettiğiniz anda pil tasarrufu modunu aktif ederek daha uzun sürede kullanabilirsiniz. Bu modda diğer telefonlara göre daha az kısıtlama yapılmaktadır. Hızlı şarj adaptörü bulunan GM 5 Plus’ın ayriyetten kutusunda ek olarak bir adet fazladan USB kablosu da bulunmaktadır. Aslında en sevdiğim özelliklerinden biri ise diğer şarj aletlerini kullanabilmemiz için yapılan mikro usb ile de istediğiniz her an başka bir şarj aletinden telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

Kamerası İyimi?

gm 5 plus ile cekilmis fotograf

GM 5 Plus kamera özellikleri olarak da oldukça kullanışlıdır. Arkada 13 MP çift flash özelliği bulunan kamera ön tarafta ise aynı şekilde 13 MP kamera bulunmaktadır. Gece ön kamera çekimi biraz daha düşük kalite olsa da gündüz ışığında oldukça net fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Garanti Süreci

Son olarak da garanti sürecinde bahsedelim. Ürün tamamen aksesuarları dahil olmak üzere garanti süresi 2 yıldır. Kulaklığınızı dahi bozulsa servise götürdüğümüzde hemen bir saat içinde yenisiyle değişimi yapılmaktadır. Diğer büyük sorunlarda ise kısa süreli onarım uygulanmaktadır. Garanti süresi en fazla 20 iş gününü geçmez, 20 iş gününe yakın sürelerde ise kullanıcıya denk özelliklerde başka bir telefon verilir. Kısaca Garanti özellikleri ile de içimizi rahatlatan bir markadır.

Sonuç olarak bir telefondan beklenen tüm özellikleri oldukça fazlasıyla karşılayıp hemde makul fiyat özelliği ile General Mobile GM 5 plus’ı seçmemeniz için hiç bir neden yok diyebiliriz.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK