Ana sayfa Teknoloji Giyilebilir Teknoloji Revaçta!

Giyilebilir Teknoloji Revaçta!

98
0
PAYLAŞ

İlk bilgisayarın bir oda kadar büyük ya da ilk televizyonun sadece tüpünün dahi 5 metrekarelik alana zor sığdığı günlerden, cepte taşınan haline geldiğimiz günümüzde, cepler de büyük gelmişe benziyor ki, teknoloji firmaları artık kolda taşınabilir ürünler üretme yarışına girdi.

Evet, aralarında Apple, Samsung, LG, Huawei gibi dünya teknoloji devlerinin akıllı saat üretimi ile başladığı bu sektör, günümüzde akıllı kamera bileklikleri ve hatta telefonlarına kadar büyük bir yelpazeye ulaşmış durumda.

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz günlerde akıllı telefonların bileklerde taşınacağını ve günümüzdeki akıllı telefon özelliklerinin hepsini barındıracağını söyledi. Bunun ne kadar gerçekçi olduğu bilinmez ama bir haber de LG’den geldi. Geçtiğimiz günlerde New York teknoloji ve akıllı ürün fuarında ki standına konuk olduğumuz LG çalışanları, akıllı giyilebilir kamerayı tanıttılar. 25 MP’lik kamerası ve kayıt özelliği ile dikkat çeken bu muhteşem ürün, çok ilgi gördü.

Teknoloji Üreticilerine Yaradı!
Giyilebilir teknolojinin bu denli revaçta olması ve popülerlik kazanması teknoloji firmalarının da bu alana yoğunlaşmasına neden oldu. Son olarak Samsung yönetimi, 2018’de Samsung Note akıllı telefonlarının giydirilebilir özellik kazandırılacağını ve piyasaya sunulacağını ilan etti. Hem de fiyatını da şimdiden belirlediklerini de sözlerine ekledi. Peki giyilebilir teknolojinin insanlara faydası neler olabilir? İnsanlar neden bu teknolojiye bu kadar reğbet göstermekte. Fiyat mı, kullanışlı olması mı? Bir sonraki yazımızda tüm bu sorulara ve daha fazlasına cevap arayacağız.

BİR CEVAP BIRAK