Ana sayfa Teknoloji Google Earth VR Tanıtıldı!

Google Earth VR Tanıtıldı!

107
0
PAYLAŞ

Bir çok alanda farklı ürünler sunmaya devam eden Google, 2000’li yılların başlarında, harita ve uzaydan görüntü sağlayan Google Earth’i piyasaya sunmuştu. İlk olarak İnternet Explorer’a uyumlu uzantısı, sonraları tüm internet tarayıcılarına entegre hale getirildi. Amerika başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinden uzaydan görüntü alan bu uygulamaya gösterilen yoğun ilgi, programın daha da geliştirilmesini sağladı.

En net görüntüyü vermesi için farklı teknolojiler üretilen bu program, şimdilerde akıllı telefonların en önemli uygulamaları haline gelecek gibi. Nitekim HTC Vive ile dev bir ortaklığa giden Google Earth, artık VR gözlükleri ile en net ve gerçeklik hissi uyandıracak bir projeye hazırlanıyor. Proje şimdilik seri üretime geçilmiş değil. 2017 ortalarında HTC Vive’lerde bu uygulamayı görmek mümkün olacak.

Dünya’ya Kuşbakışı Bakılabilecek!
Google Earth VR ile tüm dünyayı kuş bakışı ile görebileceksiniz. Ama detaylı ve gerçeklik hissi duyacak şekilde görmeniz şimdilik mümkün değil. Zira, şimdilik sadece turistik ve sinematik turları bu teknoloji ile gözlemleyebilecek ve gezinebileceksiniz. Alp dağlarının eteklerini, Amazonların sessiz çığlıklarını ve hatta Everest’in tepelerini gezebilecek ve sanki gerçekmiş gibi bu ana şahit olabileceksiniz. Ama şunu da hatırlatmış olalım, evinizi ve mahallenizi görmeyi hayal ediyorsanız, şimdilik acele etmeyin deriz. Zira, Google Earth VR, sanal gerçekliği sadece önemli lokasyonlar için sağlayacak. Diğer bölgeler, tıpkı PC’nizdeki Google Earth eklentisi gibi olacak.

BİR CEVAP BIRAK