Ana sayfa Gündem Google, Evsiz İnsanların Yüz Verilerini Toplamakla Suçlanıyordu! Programı Sonlandırdı

Google, Evsiz İnsanların Yüz Verilerini Toplamakla Suçlanıyordu! Programı Sonlandırdı

102
0
PAYLAŞ

Birkaç gün önce Google hakkında çok büyük bir skandal ortaya çıkmıştı. Söz konusu şirket, 5 $ değerindeki hediye çekiyle birlikte evsiz insanların yüz verilerini toplamakla suçlanmaktaydı. Alınan son haberler kapsamında Google bu programı tamamen sonlandırdı.

Birkaç gün önce Google’ın büyük bir skandalı ortaya çıkmıştı. Şirket, Pixel 4’ün yüz tanıma sistemini geliştirmek adına saha çalışmaları yapıyordu. Fakat Google’ın anlaşmalı olarak çalıştığı şirketlerden Randstad, evsiz insanların yüz verilerini topladı ve hatta üniversite öğrencilerini yüzlerini kaydettikleriyle ilgili herhangi bir şekilde bilgilendirmedi.

Dün New York Times’ta yayınlanan bir habere göre Google, bu programı tamamıyla sonsuza kadar sonlandırdı ve Daily News’ün ortaya çıkardığı söz konusu hikayeyle ilgili olarak soruşturma açıldı.

Google, konuyla ilgili tam detay vermese de Daily News’da adı geçen Randstad adlı şirket işbirliğiyle yapıldığını duyurdu. Aynı zamanda şirket ortaya çıkarılan detayların rahatsız edici olduğunu da aktardı.

 

BİR CEVAP BIRAK