Ana sayfa Mobil Google Fotoğraflar Yeni Bir Rekor Kırmayı Başardı!

Google Fotoğraflar Yeni Bir Rekor Kırmayı Başardı!

91
0
PAYLAŞ

Google Fotoğraflar uygulaması son zamanlarda sık sık gündeme geliyor. Yapay zekanın gücünden faydalanma kararı alarak her geçen gün kendini bir tık daha geliştiren Google Fotoğraflar, kullanıcılara sınırsız şekilde fotoğraf ve video depolama imkanı sunmasıyla diğer tüm bulut fotoğraf uygulamalarını geride bırakıyor.

Google I/O 2015 yılında duyurusunu yaptıkları uygulamayla birlikte ilk 5 ay içerisinde devasa bir şekilde yayılarak 100.000.000 kullanıcıya ulaşmayı başarmıştı. Duyrulmasının üzerinden 2 yıl geçtiğinde, 2017 yılında kullanıcı sayısı 5’e katlayarak 500.000.000 oldu.

1 Milyarı Geçti

Android işletim sistemi ile çalışan tüm cihazlarda zaten yüklü olarak bulunan Fotoğraflar uygulaması 1 milyar barajını aşarak muhteşem bir rekor altına imza attı. Bu sayıya ulaşılmasında cihazlara yüklü olarak gelmesi payın en büyük bölümünü oluşturuyor.

Bu kapsamda Android, Gmail, Youtube, Google Maps gibi uygulamalarının sonrasında 1 milyar barajını aşan dokuzuncu uygulama Google Fotoğraflar uygulaması oldu. Bunların yanında aynı zamanda bugünden itibaren Google Gallery Go isimli uygulama yayına girdi.

Google Fotoğrafların aksine çevrimdışı olarak çalışması için tasarlanan ve Fotoğraflarda’ki hemen hemen her özelliği kapsamakta olan Gallery Go uygulamasının boyutu ise yalnızca 10 MB.

BİR CEVAP BIRAK