Ana sayfa Teknoloji Google Night Sight Özelliği Farklı Cihazlar Üzerinde Denendi!

Google Night Sight Özelliği Farklı Cihazlar Üzerinde Denendi!

61
0
PAYLAŞ

Birkaç hafta önce Google cihazlarının tanıtımının gerçekleştirildiği bir etkinlikte Pixel 3 cihazlar üzerinde çalıştırılması için özel bir şekilde çok uzun süreler çalışarak tasarlanmış olan Night Sight kamera modu farklı cihazlarda da çalıştırılarak verdiği tepki ölçüldü.

Yeni nesil Pixel cihazlarla birlikte gelen Night Sight özelliği, geliştiriler tarafından gösterilen çabalardan kendini kurtaramadı ve başka cihazlarda da teker teker denendi. Özelliğin yayınlandığı ilk gün itibarıyla geliştirilecek tarafından uzun uğraşlar sonucu çalışılarak ulaşılmaya çalışan uyarlama çabalar, sonunda sonuca ulaştı ve bu kapsamda ilk sonuçlar elde edildi.

İlk olarak Pixel ve Pixel 2 için start verilebilecek söz konusu özellik, daha önceden gerçekleştirilen Google Kamera uyarlamalarıyla tanınan ve bu konuda büyük hizmet veren XDA adındaki bir site içerisinde, Arnova 8G2 adıyla kayıtlı bulunan geliştiriciyle birlikte 1 adım öteye taşındı. Arnova8G2, Night Sight özelliğini ilk defa Pixel cihazları dışında çalıştırarak çok büyük bir gelişme altına imza attı.

Aktif olarak Night Sight özelliğinin One Plus 6, Essential Phone ve Xiaomi Mi 5 cihazları üzerinde aktif bir şekilde çalışabildiğini aktaran ArnovaG2, Eğer bu cihazlardan birine sahipseniz, çalıştırabileceğiniz uygulamayı indirebilmeniz için bir .apk yayınladı. Eğer Night Sight özelliğini kullanmak istiyorsanız BURADAN indirebilrisiniz.

Uygulama 3. parti bir uygulama olması sebebiyle güvenli olup olmadığı noktasında herhangi bir garanti bulunmuyor. Yaşanılabilecek muhtemel olayların sorumluluğu tamamen size aittir. Herhangi bir şekilde sorumluluk üstlenmediğimizi belirtmek isteriz.

Yakın zamanda desteklenen cihaz sayısının daha çok artacağı bilgisini ulaştıran geliştirici Night Sight özelliğinin ne olduğunu da açıklayan bir yazı paylaştı. Google etkinliğinde Pixel 3 ile birlikte tanıtılan söz konusu mod yapay zeka kullanılarak karanlık fotoğraflarda ışık düzeltme ve ortaya çok başarılı sonuçlar çıkarmada bir numara.

BİR CEVAP BIRAK