Ana sayfa Mobil Google Play Geri Ödeme Nasıl Alınır?

Google Play Geri Ödeme Nasıl Alınır?

159
0
PAYLAŞ

Google Play üzerinden bir uygulama satın aldığınızda ya da uygulama için bir hizmet satın aldığınızda geri ödeme alabilirsiniz. Yani uygulamalar için ödediğiniz ücretin iadesini gerçekleştirebilirsiniz.

Yanlışlıkla aldığınız, ya da aldıktan sonra pişman olduğunuz veya sizden habersiz satın almalarda Google Play ekibi size yardımcı oluyor ve paranızın geri iade edilmesini sağlıyor. Peki bu işlem nasıl gerçekleştiriliyor?

Google Play İade Alma

Google Play üzerinden herhangi bir uygulama satın aldığınız ve uygulamayı indirdiniz. Satın aldığınız için pişman olduğunuz uygulamayı iade edip, paranızı geri almak istiyorsunuz. Ya da uygulama içi herhangi bir hizmete yanlış tıklama sonucunda ücret karşılığı sahip oldunuz. Bunu da geri iade edebiliyorsunuz.

Google Play, iade alma konusunda kullanıcılarına birçok sebepten iade alma hakkı vermektedir. Bu iade hakları şu şekildedir:

  • Ürünü Yanlışlıkla Satın Alma
  • Satın Alınan Ürünü Artık İstememe
  • Arkadaş veya Ailenin Onaysız Gerçekleştirmesi
  • Satın Alma İşleminden Haberin Olunmaması
  • Ücret Ödenmesi Fakat Ürünün Ele Ulaşmaması
  • Ürünün Bozuk Olması Ya da Tanıtıldığı Gibi Çalışmaması

durumlarında iade gerçekleştirebilir.

Google Play Nasıl Geri Ödeme Alınır?

İlk olarak Google Play ekibine iade sebebinizi belirtiyor ve geçerli bir açıklama yapıyorsunuz. Örnek vermek gerekirse Google Play’de yer alan bir uygulamayı gördünüz, reklamları v.s. çok hoşunuza gitti. Uygulamayı satın aldınız ve açtığınızda karşılaştığınız manzara ile reklamların hiçbir alakası bulunmuyor.

Bu durumda alt başlıklarda verecek olduğumuz adımları takip ederek Google Play ekibine durumu açık ve net bir şekilde anlatarak geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

Google Play Adım Adım İade Alma

1- Google Play hesabınıza “Bilgisayar” üzerinden giriş yapıyorsunuz. BURAYA TIKLAYARAK giriş ekranına ulaşabilirsiniz.

2- Hesabınıza başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra, Ana panelde yer alan “Hesap” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor.

3- Hesap bölümüne giriş yaptıktan sonra bu alanda sizin hesabınızda gerçekleştirilen tüm eylemler görünecektir. Ödeme yöntemler, ödüller, sipariş geçmişleri… Tamamını görebilirsiniz. Sizi ilgilendiren bölüm sipariş geçmişleri oluyor. Söz konusu alana girdikten sonra iade etmek istediğiniz ödemenin sağ tarafında yer alan üst üste 3 noktaya tıklıyor ve “SORUN BİLDİR” diyorsunuz. 

4- Sorun bildir seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza sorunun ne olduğuna yönelik seçenekler çıkacaktır. Buradan sebebin ne olduğunu seçiyorsunuz. Oldukça doğru seçim yapmaya özen göstermelisiniz.

5- Geçerli sebebiniz örnek olarak “satın aldığım ürün bozuk veya tanıtıldığı gibi çalışmıyor” diyelim. Bu seçeneği seçiyorsunuz ve altta yer alan açıklama bölümüne sorunun açıklamasını yazıyorsunuz. Ardından ise gönder butonuna tıklıyorsunuz.

6- Gönder butonuna tıkladıktan sonra şikayetiniz yetkili birimlere iletilecek olup, gerekli işlemler yapılacaktır. İşlemler birkaç dakika da sürebilir birkaç haftada, birkaç saat de. Bunun belirli bir zamanı yoktur. Bu sebepten kaynaklı olarak geri dönüş maili alana kadar tekrar başvuru yapmayın. Size olumlu / olumsuz geri dönüş sağlanacaktır.

BİR CEVAP BIRAK