Ana sayfa Teknoloji Google’dan Kablosuz Ağ Girişimi!

Google’dan Kablosuz Ağ Girişimi!

122
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Google Pixel etkinliğinde yeni teknoloji ürünlerini tanıtan Google, tanıttığı yeni ürünü ile oldukça sık karşılaşılan bir problemi ortadan kaldırıyor. Neredeyse hergün bir çok internet kullanıcısı tarafından karşılaşılan Wifi (Kablosuz ağ bağlantısı) bağlantı problemi bazen çok can sıkıcı durumları ortaya çıkarmakta. Google bu sorunu çözmek için kolları sıvayarak TP-LINK ve ASUS şirketleri ile anlaşarak daha önce üretilen OnHub isimli cihazı tekrardan yapılandırarak WiFi sinyal problemini ortadan kaldırıyor. Örneğin evde kullandığınız kablosuz bağlantınız modemin bulunduğu oda dışından oldukça az sinyal almakta. Google bu cihaz ile size daha güçlü Wifi bağlantısı hizmeti sunmayı amaçlıyor.

Google Wifi özelliğinden ve çalışma mantığından bahsedersek evde modeme bağlı olan cihazların ayrı ayrı odalarda olmasına rağmen her oda için farklı bir bağlantı oluşturmakta ve bu bağlantıları bir birine ekleyerek daha hızlı bir internet kullanmanızı sağlıyor. Cihaz sayesinde en hızlı sinyali almanız için cihazınıza en aktif kanal ve wifi bandı üzerinden otomatik olarak sinyal artırıyor. Cihazı kullanırken Modem üzerinde herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan bu hizmeti alabileceksiniz.

Mobil cihazlar içinde kullanılabilecek bu cihaz Android ve İOS uygulaması sayesinde tüm akıllı telefonlar tarafından sorunsuz olarak kullanılabilmekte. Kasım ayında raflardaki yerini alacak olan 129 dolar gibi bir fiyata satışa sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK