Ana sayfa Oyun Gravity Rush 2 Oyun İncelemesi

Gravity Rush 2 Oyun İncelemesi

133
0
PAYLAŞ
Gravity Rush 2 incelemesi
Gravity Rush 2 incelemesi

Gravity Rush karşımıza ilk olarak 2012 yılında PS Vita’da çıkmıştı. Çok başarılı olan oyun PS Vita’nın en iyi oyunları arasında gösteriliyordu. Yapım farklı tarzı, karakterleri ve oyun yapısıyla oldukça dikkat çekici olmayı başarmıştı. Gravity Rush ilerleyen zamanlarda gördüğü ilgiyle beraber PlayStation 4’e de gelmeyi başardı. Yapım PlayStation 4’e geldikten sonra çok kısa bir süre de hayran kitlesini ikiye katlamayı başardı. Hatta PlayStation’ın en iyi exclusive oyunları arasında da kendisine yer buldu. Bu sırada oyunun hayranları ikinci oyunun gelip gelmeyeceği konusunda hayıflanırken oyunun ikincisinin çıkacağı haberleri oyun severleri heyecanlandırmaya yetti.

Gravity Rush 2 hakkında şunu söyleyebiliriz ki eğer daha önce Gravity Rush oyununu oynamadıysanız ve direk ikinci oyundan başlayacaksanız oyunun hikayesinde problemler yaşayabilirsiniz. Çünkü ikinci oyun ilk oyunun devamı niteliğinde ve karakterleri, güçleri ve oyun dünyasını sizlere tanıtmıyor. Kısacası Gravity Rush 2 oynamak istiyorsanız ilk oyunu da mutlaka oynamanız gerekiyor.

Oyunda ilk oyunun kısa bir süre sonrasını anlatıyor. Gravity Rush 2’de sevimli karakterimiz Kat, Nevi isimi yaratıklarla savaştıktan sonra kendisini alışkın olduğu Hakseville şehrinden çok uzaklarda buluyor. Hatta bulunduğu yerde yanında yakın arkadaşı olan Dusty ve yetenekli dostu Raven’da bulunmuyor. Kat’ın yanında sadece ilk oyundan da tanıdığımız oldukça tembel olan Syd var. Kat, ikinci oyunda da ilk oyunda olduğu gibi gösterişli olmayan sadece endi hayatını idame ettirmeye yardımcı olacak ağır işler yapıyor.

Kat, ikinci oyunda da yine Nevi ırkıyla karşılaşıyor ve Dusty’nin de yardımlarıyla tekrar kendisini bir maceranın içerisinde buluyor. Kat’ın bu sefer Nevi ırkının yanı sıra birde şehirdeki kötü yönetime karşı çıkması gerekiyor.

Raven ile Kat’ı bu oyunda ilk oyunun aksine daha koordineli çalışırken görüyoruz. Güçlü yeteneklere sahip olan karakterlerimiz Nevi ırkının sonunu getirmeye çalışıyor. Raven yapay zekayla kontrole dilmesine rağmen sizlerle aynı hareketleri yapabildiği için oyun içerisinde onu da kontrol ediyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Oyunun yeni şehri adalara bölündüğü için oyunda tek bir kara parçası üzerinde değil farklı farklı kara parçaları üzerinde maceranızı devam ettiriyorsunuz.

 

BİR CEVAP BIRAK