Ana sayfa Mobil Güncel Olarak Telefon Fiyatları Ne Kadar?

Güncel Olarak Telefon Fiyatları Ne Kadar?

110
0
PAYLAŞ

Hızla artış gösteren döviz, elektronik ürünleri direkt olarak etkiliyor. Çünkü cep telefonu ve bilgisayar gibi elektronik ürünler ithalat yoluyla alındığı ve yüksek ücretli oldukları için mükemmel bir artış içerisine giriyor.

Peki güncel telefon fiyatları ne kadar? Artan döviz kuru karşısında telefon fiyatları ne kadar oldu? Iphone ve Samsung fiyatları…

Telefon fiyatlarına yönelik yapmış olduğumuz araştırmada belirli telefon modellerini ele aldı. Bu telefon modelleri iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 7 Plus, Huawei Mate 10 Pro, Huawei P20 Pro, Casper VIA A3 Plus, Asus Zenfone 5, Galaxy Note 9 oluyor.

Huawei Dövizden Nasibini Aldı!

Huawei’nin şimdiye kadar yapmış olduğu en başarılı, yüksek fonksiyonlu ürünü olarak ön plana çıkan P20 Pro, döviz kurunda meydana gelen artışa birlikte 7.000 TL’ye satılmaya başlandı. Mate 10 Pro ise yine hareketli döviz kurundan dolayı 4.400 TL’ye satılıyor. Mağazalardaki etiket fiyatları bu şekilde.

Note 9 Etiketlerde Şaşırtıyor!

Samsung’un Galaxy Note 9 markalı telefonu ise ciddi anlamda zam alan ve birçok arabadan daha yüksek fiyatlara mal olan bir telefon oldu. Note 9’un 8 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip olan modeli 9.300 TL. Birçok arabadan pahalı olan Note 9’un 128 GB depolama alanına sahip olan modeli ise 8.000 TL olmuş durumda.

Casper ve Asus Benzer Kadere Sahip!

Casper tarafından üretilen pek tercih edilmeyen Helio 960 işlemciyle birlikte üretilen VIA A3 Plus ise 2.699 TL’ye satılacak açıklaması yapılmıştı. Açıklamanın ardından dolar kurunda meydana gelen artış beraberinde telefonun çıkış fiyatı 3.199 TL oldu.

Yine Casper’la hemen hemen aynı türden bir artış da Asus cephesinden geldi. Asus’un Zenfone 5 modeli, 2.500 TL civarındaydı. Telefon şuan güncel olarak 3.000 TL civarında satılmakta.

iPhone Cephesindeki Artış Dudak Uçuklatıyor

En ciddi artışlar ise iPhone cephesinde yaşanıyor. Apple tarafından üretilen dünyada en çok satılan cep telefonu serisi iPhone’un X modelinin en yüksek modeli 11.000 TL’ye satılıyor.

iPhone 8 Plus ve iPhone 7 Plus ise döviz kurundan etkilenen diğer cep telefonları oluyor. Ciddi artışlar söz konusu…

Döviz kurlarının telefonlar üzerinde yarattığı bu etkiler, alınması noktasında orta gelirli bir aile için “imkansız ” durumuna geldi. 11.000 TL fiyatla satılan iPhone X’i almak yerine düşük segmentte, eski model birçok araç alınabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK