Ana sayfa Otomobil Gürcistan Araba

Gürcistan Araba

218
0
PAYLAŞ

Son zamanlarda hızla artan yeni trend Gürcistan’dan araba getirmek oldu , sizin için bu konuyu araştırdık.

 

Gürcistan Araba Fiyatları

Türkiye’de  arabaların fiyatları 2018’de gelen vergi zamlarından sonra oldukça arttı. Bu artış nedeni ile 15.000 liralık bir arabanın Türkiye girişi, , aracın Türkiye’de vergiler ile satışı ise 40.000 TL civarında olmaktadır.

Türkiye’deki araba fiyatlarından herkes şikayetçi olduğu için, farklı ülkelerden uygun fiyata araç getirme derdinde olanlarda var. Gürcistandan Araba getirmek istediğinizde, aşağıdaki şartlar ve Kurallara uymanız gerekmektedir.

Referans olarak ; www.gurcistanarabafiyatlari.net sitesinden derlediğimiz bilgileri sizinle paylaşıyoruz.

  1. Gürcistan’dan resmi olarak satın aldığınız araçlar ülkemizde tam 2 yıl boyunca kalabilirler. Bu konudaki süre 6 ay değildir. Daha evvel 6 ay olan süre yoğun talepler sonucunda 2 aya kadar çıkmıştır.

    Buradan araç satın alırken daima kurallara uymanız ve kendinizi garantiye alarak hareket etmeniz gerekiyor. Eğer kurallara uymadan bir araç satın alırsanız başınızın ağrıyacağını bilmeniz gerekiyor.

  2. Gürcistan’dan satın alınan araçların muayeneleri Gürcistan ile ilgilidir, aracı oradan alırken muayene ettirmeniz gerekiyor. Burada aracı muayeneye sokmanız gerekmez. Bu konuda Gürcistan hükumetinin belirlediği kurallar geçerlidir.
  3. Gürcistan’dan aldığınız araçlar için dilediğiniz zaman sigorta ve kasko yaptırabilirsiniz. Ülkemize kayıtlı olan araçlar için sigorta zorunluyken Gürcistan’dan alınan araçlar için sigorta zorunlu değildir. Bu durum bu araçların daha ekonomik tercihler olduğunu gösteriyor.
  4. Bir akrabanızın üzerine araç satın alarak kendiniz için vize çıkartabilirsiniz. Fakat asla tanımadığınız birinin üzerine araç satın almamanız gerekiyor. Çünkü bu kişi dolandırıcı çıkabilir ve sizleri dolandırabilir. Bu durumda herhangi bir şekilde hak iddia edemediğiniz gibi bir de ceza yemeniz söz konusu olabilir.
  5. Eğer Gürcistan’da 6 ay boyunca ikamet ettiyseniz ya da burada çalıştıysanız aracı kendi adınıza almanız söz konusu olabilir. Bunun dışında oradan araç satın almak ve direkt kendi üzerinize geçirmek için oturma ya da çalışma izinlerinden birini almış olmanız gerekmekte

Kaynak : Gürcistan Araba

BİR CEVAP BIRAK