Ana sayfa Teknoloji Hakaret Eden Kullanıcılar Microsoft Servislerinden Banlanacak

Hakaret Eden Kullanıcılar Microsoft Servislerinden Banlanacak

59
0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Microsoft yaptığı son açıklamayla birlikte kullanım şartlarını güncellediğini açıkladı. Microsoft’un açıklamasına göre artık Microsoft servislerini kullanan kullanıcılar bir diğer kullanıcıya hakaret ettiklerinde servislerden uzaklaştırılıp banlanabilecekler.

Microsoft’un açıklamasına göre yeni sözleşme 1 Mayıs 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak ve bu tarihten sonra kullanıcılar Microsoft’un yeni kullanım şartlarına uymak zorunda kalacaklar. Yeni kullanım şartlarına göre Microsoft güncellenecek olan maddelerden birisini şöyle açıkladı; “Uygun olmayan içerik veya malzeme (örneğin, çıplaklık, zulüm, pornografi, hakaret, sansürlenmemiş şiddet görüntüleri veya suç faaliyetleri) ya da yerel yasa veya yönetmeliklere uymayan İçeriğinizi ya da malzemelerinizi paylaşmak için Hizmetleri herkese açık bir şekilde göstermeyin veya kullanmayın.”

Microsoft’un açıklamasına göre Microsoft kullanıcıların Xbox üzerinden ya da Skype üzerinden bir diğer kullanıcıya herhangi bir kötü sözde bulunmasına ve uygunsuz görüntüleri bu kişilerle paylaşmasına izin vermiyor. Microsoft’un yeni sözleşmesiyle birlikte Microsoft artık hakaret eden kullanıcıları servislerinden uzaklaştırabilecek.

“Bu Hükümleri ihlal ederseniz, kendi takdirimize bağlı olarak, Hizmetleri size sağlamaya son verebilir veya Microsoft hesabınızı kapatabiliriz. Ayrıca, bu Hükümleri uygulama çabasıyla, Hizmetlere yönelik veya Hizmetler aracılığıyla gönderilen bir iletişimin (e-posta, dosya paylaşımı ya da anlık mesaj gibi) gönderilmesini engelleyebilir veya herhangi bir nedenle İçeriğinizi kaldırabilir ya da İçeriğinizin yayınlanmasını reddedebiliriz. Microsoft, bu Hükümlerin ihlal edildiğine ilişkin iddiaları araştırırken, İçeriğinizi sorunu çözmek üzere inceleme hakkını saklı tutar ve böylelikle bu tür inceleme için yetki verirsiniz. Ancak, Hizmetin tamamını izleyemeyiz ve bunu yapmak için girişimde bulunamayız.”

Bakalım Microsoft’un bu kararı kullanıcıları yapacakları eylemlerden caydırabilecek mi?

BİR CEVAP BIRAK