Ana sayfa Teknoloji HTC’den Sanal Gerçeklik Gözlüğü!

HTC’den Sanal Gerçeklik Gözlüğü!

95
0
PAYLAŞ

HTC Corporation Apple ve Samsung’dan sonra gözünü sanal gerçeklik gözlüğüne çeviren 3. Marka oldu. Vive modeli ile bu alanda var olduğunu göstermek isteyen HTC, diğer markalardan farklı konseptte üretmek istediği ürünün ilk prototipini de paylaştı. Vive’nin yeni sürümü önümüzdeki günlerde teknoloji fuarlarında boy gösterecek.

Aldığımız duyuma göre ilk olarak 2017’de ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenecek bilişim ve teknoloji fuarı (CES)’te tanıtılacak olan Vive için şimdiden hazırlıklar tamamlanmak üzere. Vive’nin burada nasıl bir performans göstereceğini de hep birlikte görmüş olacağız.

HTC Corporation’ın üst düzey tanıtım ve pazarlama direktörü Rikard Steiber, önümüzdeki yıl Vive’nin son modelinin fuarlarda tanıtılacağını ve sadece birkaç ay sonra ise seri üretime geçileceğini duyurdu. HTC son sanal gerçeklik gözlüğü Vive’nin Uzakdoğu ülkelerinde, özellikle Çin ve Pasifikte VR kafeler aracılığı ile tanıtımını yapmakta ve istediği hedef kitleye ulaşmaktaydı. Ama hedef kitlesinin daha da genişlemesini isteyen Vive’nin CES fuarına büyük ilgi gösterdiği bilinen bir gerçek.

HTC Vive 4GB Ram ve NVidia GeForce GTX 970 ekran kartının yanında minimum intel i5 core destekli cihazlarda kullanılabiliyor. Ürünün tahmin edilen fiyatı ise 799 dolar. Yani yaklaşık olarak 2600 Türk Lirası.

BİR CEVAP BIRAK