Ana sayfa Mobil Huawei 5 Yıllık Hedefini Açıkladı!

Huawei 5 Yıllık Hedefini Açıkladı!

102
0
PAYLAŞ

Yazımızın başlığını okuduğunuz da vereceğiniz tepkiyi az çok tahmin ediyoruz. Hadi Canım! Kim Apple ile başa çıkabilir gibi tepkilerin yanında, Etse etse herhalde Samsung dururken Huawei de kim oluyor dediğinizi duyuyor gibiyiz.

Ama işin aslı tahmin ettiğiniz gibi değil. Çünkü, son 3 ayda tahvil alımları, piyasa hareketleri ve hisse senetlerine olan rağbet, Huawei’yi önümüzdeki yılların parlayan yıldızı haline getireceğinin işareti olarak gösteriliyor. Hatta, Huawei’nin önümüzdeki 3 yılda, Apple’ın son 5 yıllık Ar-Ge ve teknoloji çalışmalarına ayırdığı bütçe kadar bütçe ayırdığı da bir gerçek. Huawei’nin özellikle akıllı telefon pazarında, bir biri ardına piyasaya sürdüğü modelleri de göz önünde bulundurursak, ileri yıllarda belki de herkesin ellerinde birer Huawei model akıllı telefon olabilir.

Huawei CEO’su Çin’li Richard Yu, “ Bize sadece 2 ya da en fazla 3 yıl verin. Göreceksiniz ki Huawei en fazla kullanılan ilk iki marka arasına girecek. Sanal gerçeklik, 3 boyutta sunum ve yapay zeka bizim işimiz ve biz bu işi yapmayı çok seviyoruz.” şeklinde açıklama yapmıştı geçtiğimiz gün ünlü Reuters haber ajansına.

Şu anda 3. Büyük akıllı telefon firması olan Huawei’nin yapılan son araştırmalara göre Apple’ın sadece 1 adım gerisinde bulunmasına rağmen vatandaşı Samsung’u geçmiş durumda. Ünlü araştırma şirketi IDC’ye göre şu anda 33.6 milyonluk ilk çeyrek satış rakamı ise bu gerçeği yansıtıyor.

BİR CEVAP BIRAK