Ana sayfa Mobil Huawei Honor Magic Özellikleri Mest Etti!

Huawei Honor Magic Özellikleri Mest Etti!

224
0
PAYLAŞ

Son zamanlar çıkan en iyi tasarımlı telefonla tanışmak istermisiniz? Huawei, geçtiğimiz gün bizlere yeni akıllı telefonu HONOR Magic modelini sundu. Telefonda yeni çizgiler olduğu görülüyor. Ekran yapısıyla farklı bir görüntü veren Honor Magic, Huawei tarafından üst sınıf için sunulmuş önemli bir alternatif olacak. Tasarımda farklılık arayanlar, sıradanlığın ötesinde bulunmak isteyenler fazlasıyla beğenecek.

Huawei için aslında hakettiği değeri görmediğini söylemek mümkün. Çok uzun yıllar önce de telefon pazarında boy göstermiş olan Huawei, o günlerde de beklediği ilgiyi görememişti. Fakat gerek geçmiş zamanda gerek şimdiki zaman da hep farklı tasarımlar sunma peşinde olduğunu bariz şekilde görebiliyoruz. Huawei’nin 90’lı yılların sonunda ve 2000’li yılların başında sunduğu telefonlar da yine piyasadakilerden farklı tasarımlardaydı. Günümüze gelene kadar bazı ülkelerde daha fazla ilgi toplasa da Türkiye’de hiç bir zaman üst sıraları zorlayan bir marka konumuna gelemedi.

Huawei Honor Magic ile İddialı!
Yeni tanıtımı yapılan Honor Magic ile ilgili ilk değinmek istediğimiz ekran olacak. Sıradan düz ekranların aksine köşelerden kavis alan bir ekran yapısı kullanılmış. Bu kimine göre hoş kimine göre banal gelebilir. Fakat önemli bir farklılık sunduğu kesin. Özellikle son aylarda popüler hale gelen kavisli ekranlar çok fazla kullanılmaya başlayacak. Huawei bu konudaki atılımını erken yapmış görünüyor.

Huawei Honor Magic Özellikleriyle Dikkat Çekecek!
Tasarımdaki farklılığı bir yana teknik açıdan bakarsak özellikler yine zorlayıcı. 4 GB ram ve Kirin 950 işlemciye sahip telefon, ne kadar güçlü olduğunu bu iki değerle öne çıkarıyor. Eğer oyuncuysanız performans konusunda gözünüz arkada kalmasın. 5″ Ekran kullanılması belki oyuncuları birazzorlayabilir fakat tüm kullanım alanlarını ele alırsak en ideal boyutlar kullanılmış. Huawei’nin iddialı olduğu bir başka konu ise hızlı şarj teknolojisinin en iyi şekilde entegre edilmesi. Cihazın şarjı bittiği zaman prize adaptörü taktığınız andan 30 dakika sonrasına kadar telefon %85-90 oranında bir dolumu tamamlıyor. Kısa sürede bu kadar hızlı şarj yapması çok önemli bir avantaj.

Akıllara gelen şimdiki sorular Türkiye’de ne zaman satılacağı ve fiyatının ne olacağı. İkisi de muama konumda. Fakat fiyatın yurt dışında 540 dolar olması, Türkiye’de çokta düşük rakamlardan satılmayacağının göstergesi. Yüksek paralar verip Huawei tercihinde bulunacak kişi sayısı çok fazla olması beklenmese de 2017 ve sonrasında Huawei, Xiaomi, Meizu gibi markalara yönelim çok daha hissedilir oranda artacak gibi. Özellikle patlayan Apple ve Samsung marka telefonların tahtı her geçen gün sallanır durumda.

BİR CEVAP BIRAK