Ana sayfa Mobil Huawei Mate 20 Pro Özellikleri ve Fiyatı! Tanıtımı Yapıldı…

Huawei Mate 20 Pro Özellikleri ve Fiyatı! Tanıtımı Yapıldı…

74
0
PAYLAŞ

Akıllı telefon piyasasını sarsacak olan yüksek donanıma sahip Huawei Mate 20 Pro az önce tanıtıldı. Huawei Mate 20 Pro’nun tanıtılmasıyla birlikte merak edilen konulardan biri de Huawei Mate 20 Pro özellikleri ve fiyatı oldu. Huawei Mate 20 Pro’nun fiyatı Türkiye’deki ortalama gelir durumuna göre çok yüksek.

Huawei’nin bugün (16 Ekim 2018) Londra’da gerçekleştirilen büyük etkinliğinde tanıtımı yapılan Huawei Mate 20, Huawei’nin amiral gemisi oluyor. Mate ailesinin en yeni ve kapsamlı telefonu olan Mate 20 pronun özellikleri ve fiyatı dudak uçuklattı…

Huawei Mate 20 Pro Tasarımı Büyük Oranda Değişti!

Huawei’nin yeni amiral gemisi olan Mate 20 Pro’nun akıllı telefon piyasasını sallayacağı söylemi günlerdir dillerdeydi. Telefonun resmi tanıtımı yapılmadan önce birçok sızıntı bilgiye ulaşıldı. Bugün ise hepsi resmi olarak kanıtlandı.

Huawei Mate 10 Pro modeline göre çok daha gelişmiş ve tamamen farklılaşmış olan Mate 20 Pro, yüksek segment telefonlar arasında dikkat çeken ve ilk sıralara çıkma potansiyeli olan bir telefon oluyor.

Tasarım hususunda çok ciddi değişiklik altına imza atan Huawei, Mate 20 ailesinde ikonik tasarım kullanarak kullanıcılarını şaşırttı. Hem simetrik hem de ikonik tasarım altına imzasını atan Huawei’nin Mate 20 Pro modelinde toplam olarak arka kamera olarak 3 kamera bulunuyor. Flaşta yine arka bölümde bulunuyor. Bu kapsamda telefonun arka bölümünde kare içerisinde 4 bölüm bulunuyor. Mate 20 Pro’da kameranın yanı sıra değiştirilen en büyük özellik jak girişi oluyor. 3.5mm’lik jak bağlantısı bu modelde ortadan kaldırıldı.

Telefonun ön camı kıvrımlı olarak tasarlandı. Tek elle tutmak için gerekli tüm testleri başarıyla  geçen telefon tek el kullanımda büyük kolaylık sağlıyor. 6.39 inç ekranı bulunuyor ama bu ekranı elinizde hissetmiyorsunuz. Bunun için aylarca çalışmalar yapıldı ve sonunda başarıldı. Telefondaki en kalın noktanın ise 8.6 mm olması dikkat çekiyor.

Huawei Mate 20 Pro Donanım Konusunda En İyiler Arasında

7 nm üretim teknolojisiyle üretimi gerçekleştirilen Kirin 980 işlemcisi bulunan Mate 20 Pro’da 8 çekirdek yer alıyor. ARM Cortex A76 ve A55 Çekirdeklerinin bulunduğu telefonda düşük güç tüketim özelliği çok yüksek.

Mali G76 dahili grafik birimi bulunan Mate 20 Pro, 6 GB RAM’e ve 128 GB dahili depolama alanına sahip bir şekilde satışa çıkarılıyor. Hafıza kartı çeşitlerinden yeni piyasaya çıkan Nano SD kartıda kullanarak hafızasında artış sağlayabiliyorsunuz. Eski microSD kartların hiçbiri cihazda kullanılamıyor.

Huawei tarafından yapılan açıklamaya göre kullanılan Kirin 980 işlemci sayesinde %20 daha yüksek performans ve bunun tam tersi %40 oranında düşük güç tüketimi elde ediliyor. Aynı zamanda grafik işlemcisinin performansıda %40 oranında artıyor.

Huawei Mate 20 Pro Fiyatı

 

BİR CEVAP BIRAK