Ana sayfa Mobil Huawei Mate 20 X Özellikleri Belli Oldu! İşte Fiyat ve Özellikleri…

Huawei Mate 20 X Özellikleri Belli Oldu! İşte Fiyat ve Özellikleri…

129
0
PAYLAŞ

Huawei Mate 20 X’in tanıtımı gerçekleştirildi. Uzun süredir büyük merakla beklenmekte olan Huawei’nin Mate 20 ailesi, 16 Ekim 2018 tarihinde Londra’da gerçekleştirilen etkinlikle birlikte tanıtıldı. Mate20 serisinin dikkat çeken bir modeli de Mate 20 X olarak ön plana çıktı. İşte Mate 20 X özellikleri ve fiyatı…

Huawei Mate 20 X tasarım hususunda çok ciddi bir değişim yaşadı. Mate 20 ailesinde ikonik tasarımla birlikte gözler önüne çıkan Mate 20 X, hem simetrik hem de ikonik tasarıma sahip. Arka yüzünde toplam olarak 3 kameranın yer aldığı Mate 20x’de birde flaş bulunuyor.

Ön camında kıvrımlar bulunan Mate 20 X’in 7.21 inç boyutu bulunmuyor. OLED ekran teknolojisinin kullanıldığı Mate 20 X, dev ekranıyla birlikte kullanıcılarına “büyük ekran böyle olur” diyor. Huawei’nin en büyük telefonu olarak öne çıkan Mate 20 X, Huawei M-Pen adlı kalemiyle birlikte geliyor.

Kalem desteğiyle kullanıcılara sunulan Huawei Mate 20 X, Galaxy Note serisine benzer şekilde kalemle not alabilme ve çizim yapabilme imkanı tanıyor.

Huawei Mate 20 X ile ilgili dikkat çeken bir diğer konu ise oyun odaklı olması oluyor. Mate 20 X’de soğutma sistemi bulunuyor. Çok fazla RAM tüketimi yapan oyunların saatlerce kasmadan, donmadan, telefonu ısıtmadan kullanılabilmesi için soğutucu gerekli oluyor. Mate 20 X’de bunu bilerek soğutucu yerleştirmiş. 10 günde kapatmadan oynansa, herhangi bir ısınma meydana gelmeyecektir.

Mate 20 Pro’nun daha büyük ekranlı versiyonu olarak tanıtımı yapılan telefonun GPU Turbo 2.0 desteği bulunuyor. Bu sayede her oyunu “Ultra High” görüntü kalitesiyle oynayabileceksiniz. Huawei Mate 20 X akıllı telefon piyasasını sarsacak ultra güçlü bir telefon oluyor.

Mate 20 ve Mate 20 pro modellerine göre çok daha büyük bataryası bulunan Mate 20 X, pil ömrüyle birlikte kullanıcılarına çok büyük bir mutluluk sağlıyor. 5.000 mAh bataryası bulunan Mate 20 X’in bu dev bataryası Huawei’nin özel olarak ürettiği 40 wattlık adaptörle yarım saatte %70 oranında şarj oluyor. Aynı zamanda bu batarya full dolduğunda 7 saat boyunca kesintisiz oyun oynanacağını garantiliyor.

Peki bu kadar yüksek özellikler karşısında Mate 20 X kaç TL’ye satılacak? Oyuncu odaklı üretilen bu telefon 26 Ekim tarihinde tüm dünyada satışa çıkarılacak. Listelerde telefonun 899 € fiyatı olduğu belirtildi.

BİR CEVAP BIRAK