Ana sayfa Mobil Huawei Mate 30 video konusundaki eksiği giderecek

Huawei Mate 30 video konusundaki eksiği giderecek

91
0
PAYLAŞ

Huawei son zamanlarda tanıttığı telefonlarıyla birlikte akıllı telefon pazarını derinden salladı. Kamerasıyla ön plana çıkan Huawei fotoğraf konusunda muhteşem bir performans sergilese de video konusunda rakiplerinin gerisinde.

Bunu bir örnek ile açıklamak gerekirse en güncel model olan Huawei P30 Pro, 4K çözünürlükte 30 fps video kaydı gerçekleştiremiyor. Oysa ki, Apple bu özelliği iPhone 8, Samsung ise Galaxy S9 modeli ile kullanıcılara sundu.

Huawei Mate 30 video konusunda 4K 60 FPS destekleyecek!

Geçen hafta Shenzhen’de düzenlenen Huawei Developer konferansında şirket yetkilileri ile yapılan görüşmelerde, Huawei’nin yeni amiral gemisinin yani Mate 30’un 4K çözünürlükte 60 fps video kaydı gerçekleştirebileceği belirtiliyor.

Bu Kirin 990 işlemci sayesinde olacak. Kamera sensörü video ve fotoğraf çekimi konusunda denklemin yarısını oluşturuyor. Geriye kalan bölümü kullanılan işlemcinin desteklediği maksimum çözünürlük ve kare / saniye hızı tamamlıyor.

Yani, en iyi kamera sensörü kullanılsa da, işlemcinin yetenekleri kısıtlıysa üst seviye videolar çekmek mümkün değil. Kirin 990’ın entegre Balong 5000 5G modem ile birlikte Mate 30 serisinde yer alması bekleniyor.

19 Eylül tarihinde tanıtılacak olan Mate 30 serisi üç arka kameraya ev sahipliği yapacak. Arka tarafta yer alan kameralardan ikisi 40 Megapiksel çözünürlüğünde olurken, 25W kablosuz ve 40W kablolu şarj imkanı sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK