Ana sayfa Mobil Huawei Mate 9 incelemesi

Huawei Mate 9 incelemesi

186
0
PAYLAŞ
Huawei Mate 9
Huawei Mate 9

Huawei Mate 9 incelemesi

P9 ve P9 Plus gibi modelleriyle gerçekten güzel başarılara imza atan Huawei firması, yeni Android 7.0’lı Nougat telefonu Mate 9 ile bu başarısını devam ettirme peşinde. 5,9 inçlik büyük ekranı, gerçekten uzun pil ömrü ve çift kamerasıyla yeni telefon Mate 9, Amiral gemisine gözdağı veriyor. Geçtiğimiz yıllarda Huawei P9 ve P9 Plus serileriyle başarılı bir yıl çıkaran Huawei firması, yeni yılda Mate 9 ve diğer P serisi ürettiği cihazları gelişmesini sürdürüyor.

Huawei Kullanıcıların beklentileri akabinde geliştirilen Mate 9, yüksek performansı, göz kamaştıran tasarım ve kamera yetenekleri gözden kaçmıyor. P9 ve P9 Plus’taki tüm başarılı özellikleri Mate 9’a katan Huawei dev ekranı ve çift olan kamerasıyla farklılık sunuyor. Patlayan telefon olarak nitelendirilen Galaxy Note7’nin piyasadan geri çekilmesini iyi bir şekile değerlendiren Huawei Mate 9’un özellikleri dudak uçuklatıyor.

Huawei Mate 9’un Şık Tasarımı

Tamamen metal ve yekpare bir kasa sistemine sahip olan Huawei Mate 9’un kutusu bile alıcıyı büyülüyor. Telefonun üst tarafında kulaklık girişi bulunurken sağ tarafında ses tuşları ve güç tuşları bulunuyor.

Sol tarafında hafıza kartı girişi ve sim kartı girişi bulunuyor. Hafif kavis barındıran bu telefonda kullanıcıya premium imajı katıyor. Telefonun en alt kısmında ızgara içine çift hoparlör bulunuyor. Bilgisayar ile veri bağlantısı hoparlörler arasında kalan USB Type-C ile sağlanıyor.

Huawei Mate 9’un Güçlü performansı

İçinde barındırdığı Kirin 960 model 8 çekirdek işlemcisiyle, uzun pil ömrü, yüksek performans vaat ediyor. Antutu testinden 130 bin puan alan Huawei Mate 9’un günümüzde çalıştıramayacağı oyun bulunmuyor. Hızlı şarj özelliğiyle kullanıcıya 20 dakikada 1 gün kullanma imkanı sunuyor. 4000 mAh batarya barındırıyor.

Huawei Mate 9’un Leica imza çift kamerası

Çift 20 MP arka kamera 2.2 diyafram ve optik görüntüyü sabitleme özellikleri ile profesyonel çekim olanağı sunuyor. Telefon çift ton flaş bulunduruyor. 8 MP olan ön kamerası da iddialı çekim yapıyor. Telefonun video çekme işlemlerine bakılırsa son günlerde trend olan 4K video çekimi telefonda mevcut. Diğer telefonlar ile kıyaslanacak olursa en büyük artısı başarılı bir kamera.