Ana sayfa Otomobil Hyundai Ioniq ile Rekor Hız!

Hyundai Ioniq ile Rekor Hız!

101
0
PAYLAŞ

Son zamanlarda araçlar, teknik ve iç yapısı ile değil ulaştıkları hızlar ile gündem olmaya başladı desek yanılmış olmayız sanırım. Geçtiğimiz günlerde Hyperloop One hızlı treninden ve en yüksek hıza çıkan insan gücü ile çalışan bisikletten bahsetmiştik. Şimdi ki aracımız ise Hyundai’nin son göz ağrısı İoniq.

5. büyük otomobil üreticisi Güney Kore’li Hyundai, elektrik ile çalışan araçları ile ve Hybrid araçları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Amerika’da önemli bir teste giren İoniq, tam 254 k/s hız ile adeta rakiplerine meydan okudu. Çok kısa sürede bu kadar yüksek bir hıza ulaşabilen İoniq’in diğer tüm testleri de başarı ile geçtiği belirtiliyor. Bu, şimdiye kadar Hybrid motora sahip bir aracın ulaşabildiği en yüksek hız olarak da kayıtlara geçmiş durumda.

Seri Üretim Olabilir!
Güney Kore menşeli İoniq, Amerika’da özel tasarımcılar ve kalite mühendisleri tarafından geliştirildi. Testlerden tam not alan İoniq’in önümüzdeki sene seri üretime geçeceği söyleniyor.
Hyundai İoniq ayrıca bazı özellikleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle aerodinamik modifikasyonlara sahip bu araç, tampon altı spoylere yer verilen coil-over süspansiyonlar bakımından da alt limiti zorluyor. Yani bu, bir motordan alınan maksimum verim anlamına geliyor.

Buna göre Hyundai İoniq, size aynı zamanda bir otomobilden bekleyeceğiniz en iyi performansı da sağlamış olacak. İç gövdesindeki aksanlar kaliteli malzemelerden üretilmiş ve ön ile arka tampona günümüz teknolojisi ile sağlam bir yapı kazandırılmıştır. Güvenlik adına sadece bunlar yapılmışdeğil aynı zamanda altı noktadan bağlantılı emniyet kemeri, kokpit yangın söndürme sistemi ve roll-barlar ile emniyet paraşütü de eklenmiş özellikleri.

BİR CEVAP BIRAK