Ana sayfa Mobil İddiaya göre ; 2019 Model iPhone’larda 5G Teknolojisi Olacak

İddiaya göre ; 2019 Model iPhone’larda 5G Teknolojisi Olacak

71
0
PAYLAŞ

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Huawei’nin 5G teknolojisi konusunda piyasaya oldukça agresif bir giriş yapmayı planladığından bahsetmiştik.

5G Teknolojisinde Dünya Lideri Olmak İsteyen Huawei, Planlarını Açıkladı

Bu alanda dünya lideri olmayı planladığını açıklayan Huawei’nin ardından gelen dedikodular, Apple’ın da planlarının olgunlaştığını gösteriyor.

Mobil Dünya Kongresi kapsamında gelen duyurular, uslu telefon üreticilerinin 2019’un ikinci yarısından sonra 5G uyumlu cihazları piyasaya süreceği yönündeydi. Buna rağmen derhal derhal hiçbir firma bu konuyla alakalı somut planlarından söz etmedi. Apple’ın tedarik zincirleriyle ilgili yakın kaynaklardan olan Digitimes’a göre Apple, 2019 yılında 5G alanında büyük bir atılım gerçekleştirecek.

Bu yönde gelen en bomba dedikodu ise Apple’ın Qualcomm veya Intel yerine MediaTek ile anlaşarak 5G modemli yonga setlerini kendilerinden temin edeceği yönünde oldu. Kaynaklar henüz anlaşmanın sağlanmadığını, buna rağmen MediaTek ile Apple’ın görüşmelere devam ettiğine kati gözüyle baktıklarını açıkladı. Şu an için bize en yakın gelen ihtimal ise Apple’ın iPhone’lara entegre etmeden önce 5G destekli iPad ve uslu saatlerle karşımıza çıkacağı yönünde.

OnePlus, Bir Sonraki Amiral Gemisinde 5G Desteği Sunmak İçin Kolları Sıvadı

BİR CEVAP BIRAK