İkinci El Araçlarla İlgili Beklenen Açıklama Sonunda Geldi! Fiyatlar Ne Zaman Düşecek?

İkinci El Araçlarla İlgili Beklenen Açıklama Sonunda Geldi! Fiyatlar Ne Zaman Düşecek?

İkinci el araç fiyatlarının düşeceği tarih ve indirim oranı belli oldu! İşte ikinci el araç alacakları ilgilendiren haber!

Döviz kurunun düşmesinden sonra sıfır otomobil satan markalar indirim yaptıklarını bir bir duyurdular. Bunun üzerine gözler sıfır araç fiyatları ile yarışan ikinci el araçlara çevrildi. Yeni araç almak isteyen ve kısıtlı bütçesi olan vatandaşlar, ikinci el araç sahiplerinin de fiyat düşürmesini bekliyorlar. Bu konu hakkında veri ve analiz şirketi olan Cardata Genel Müdürü konuştu. Hüsamettin Yalçın, yapmış olduğu açıklamalarda sıfır araçlarda olduğu gibi ikinci el araçlarda da düşüşün yaşanacağını ifade etti. Üstelik bu sefer gelecek olan indirimin yaklaşık olarak yüzde 50 civarında olacağını söyledi. Bu haber sonrasında insanlar araba hayallerini bir süre daha ertelemek zorunda kaldı. Sıfır araç piyasası şu zamanlarda hareketli olsa bile ikinci el galerilerinde tabiri caizse yaprak bile yerinden kıpırdamıyor. Peki ikinci el araçlarda indirim ne zaman başlayacak? Fiyatlar nasıl düşecek? İkinci el otomobil pazarlarında beklenen hareketlilik ne zaman başlayacak? İşte ikinci el araç fiyatlarının düşeceği tarih!

İkinci El Araç Fiyatları Ciddi Oranda Düşecek!

Cardata Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, yapmış olduğu açıklamalar ile ikinci el araç fiyatlarının yüzde 50 civarında düşeceğini söylemişti. Ancak fiyatların ne zaman düşeceği ile ilgili net bir tarih verilmedi. Döviz kuruna ve sıfır araç satışlarına bakıldığında ise bu sürenin çok ileri bir tarihte olması beklenmiyor. Sıfır araçlar satılıp piyasaya çıktığında otomatik olarak ikinci el fiyatları da düşmeye başlayacak. Yani yaklaşık olarak 1 ay kadar sonra ikinci el araç fiyatlarının düşmeye başlaması bekleniyor. Hatta bazı ikinci el araç galerileri, tüm araçlarının fiyatlarını güncelleyerek indirime gitti. Bireysel olarak araçlarını satmaya çalışan vatandaşların birçoğu da araçlarının ilanını internetten geri çekti. Son olarak Hüsamettin Yalçın şu sözleri de konuşmasına ekledi: Eski fiyatlara bir daha dönüş olacağını düşünmüyorum, ancak 1 ay sonra ikinci el araç fiyatlarında artık fahiş fiyatlar da olmayacak. Görüldüğü gibi ikinci el araç fiyatlarının, sıfır araç fiyatları gibi düşmesi kesin bir şekilde bekleniyor.

İkinci El Araç Fiyatları Ciddi Oranda Düşecek!

Etiketler

Otomobil