İkinci El ve Sıfır Araba Piyasasında Sıcak Günler Yaşanıyor! Tüm Araçlar İndirime Girmeye Başladı!

İkinci El ve Sıfır Araba Piyasasında Sıcak Günler Yaşanıyor! Tüm Araçlar İndirime Girmeye Başladı!

Doların düşmesinden sonra araba fiyatlarında da indirim yaşanmaya başladı. Pek çok ünlü araç markalarında yüzde 10 civarında indirim yapıldı!

Son iki yılda otomobil fiyatları hem sıfır araçlarda hem de ikici el araçlarda ciddi anlamda yükseldi. Son olarak doların 18 lirayı bulması ile otomobil firmaları teker teker zam haberlerini duyurdu. Güncellenen fiyat listesi ile birlikte bir anda 100 bin lirayı bulan zamlar yapıldı. Bunun üzerine otomobil satışları bir süre yavaş şekilde ilerledi. Ancak son 2 haftada dolar kurundaki düşüş ile ikinci el ve sıfır araba piyasasında sıcak günler yaşanmaya başladı. Sıfır araç firmaları teker teker indirim haberlerini ilan ettiler. İlk haftadan indirim gelmesi hem alıcıları hem de satıcıları memnun etti. Kısa süre içinde araç piyasası hareketlenmeye başladı. Önümüzdeki günlerde ise daha kallavi indirimlerin gelmesi bekleniyor. 

Sıfır Araçlarda Yüzde 10 İndirim Yapıldı!

Geçtiğimiz hafta yaşanan döviz kurundaki gelişmelerden sonra otomobil firmaları indirime gitti. Hemen hemen tüm otomobil firmaları yüzde 10 civarında bir indirime gitti. Otomobil almak isteyenler gelen indirimlerden henüz tatmin olmadılar, ancak yakın bir zamanda daha çok indirim haberinin gelmesi bekleniyor. Bu gelişmelerden sonra ise gözler ikinci el araçların fiyatlarına çevrildi. Ancak sıfır araçlarda yaşanan indirimler henüz ikinci el araç fiyatlarına yansımadı. Peki ikinci el fiyatlarında da indirim olacak mı? İkinci el araç fiyatları ne zaman değişecek? Bu soruların cevapları tüm ayrıntıları ile beraber haberin devamında yer alıyor.

Sıfır Araçlarda Yüzde 10 İndirim Yapıldı!

İkinci El Araba Fiyatları Ne Zaman Düşecek?

Sıfır araç firmalarının indirim haberlerinden sonra gözler ikinci el araç satıcılarına çevrildi. Yeni araç almak isteyen vatandaşlar galerilere akın etti. Ancak vatandaşlar umduklarını bulamadılar. Çünkü sıfır araçlarda yapılan indirimler henüz ikinci el araçlara yansımadı. Ancak çok yakın bir zaman sonra ikinci el araba fiyatlarının da indirime girmesi bekleniyor. Çünkü ucuz fiyattan piyasaya sürülen sıfır araçlar doğrudan ikinci al araçlara de etki edecek ve fiyatlar düşecek. Önümüzdeki bir ay içinde tüm ikinci el arabaların da indirime girmesi bekleniyor.

İkinci El Araba Fiyatları Ne Zaman Düşecek?

Etiketler

Otomobil