Instagram'a giriş yapılabiliyor mu? İlk açıklama geldi! Meğer sorun

Instagram'a giriş yapılabiliyor mu? İlk açıklama geldi! Meğer sorun

En popüler sosyal medya uygulaması WhatsApp ve Instagram'a dün akşam saatlerinde giriş yapılamadı. Panik yapan vatandaş uygulamaların artık bir daha kullanmayacağını düşündü...

Dün akşam saatlerinde WhatsApp ve Instagram'a giriş yapılamadı. Yaklaşık 45 dakika süren bu sorun ile ilgili ilk açıklama geldi. Sosyal medya ağları ile ilgili yaşanan sorunlar çözüldü.

En popüler uygulamalar olan WhatsApp ve Instagrama girememe sorunu halkın kafasında acaba çöktü mü bir daha girilemeyecek gibi soru işaretlerine sebep oldu. WhatsApp ve Instagram girişleri açıldı. Sorun giderildi.

Dün akşam saatlerinde Instagram, WhatsApp ve Facebook Messenger’da yaşanan sorun dünya genelindeki kullanıcıları etkiledi. Milyonlar dün akşam saatlerinde WhatsApp ve Instagram'a giriş yapamadı ve konunun akıbetini merak etti.

WhatsApp ve Instagram'a neden giriş yapılamadı?

WhatsApp ve Instagram uygulamalarına dün akşam saat 20:25 sularında giriş yapılmamaya başlandı. Ancak sorun 21:10 sularında giderildi.

WhatsApp ve Instagram'a neden giriş yapılamadı?

Vatandaş şikayetçi

123 binden fazla kullanıcı, Instagram ile ilgili sorun yaşandığını platforma bildirirken, WhatsApp için 23 binden fazla kullanıcı ve Facebook Messenger için ise 5 binden fazla kullanıcı platformlarla ilgili sorun olduğunu bildirdiler.

Bakanlıktan açıklama

Dünya genelinde yaşanan sıkıntı ile ilgili bakanlıktan açıklama geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından sorunla ilgili açıklama yaptı. Sayan, USOM raporuna göre WhatsApp ve İnstagram trafiklerinde yaşanan kesintilerin global çapta olduğunu ve yurt dışı kaynaklı olduğunu belirtti. 

Etiketler

Sosyal Medya  
Melek BİLGİÇ

Teknoloji delisi