Instagram'daki bu özellik Facebook’a da geliyor! Kullanıcılar bu habere çok sevinecek!

Instagram'daki bu özellik Facebook’a da geliyor! Kullanıcılar bu habere çok sevinecek!

Sosyal medya kullanıcılarını çok sevindirecek bir haber geliyor. Milyonlarca kişinin kullandığı Instagram'daki Reels özelliği Facebook’a da entegre edilecek. Bu özellik için Hindistan’da denemelere başlandığı duyuruldu. Facebook kullanıcıları bu habere çok sevinecek...

Yeni özellik geliyor

Milyonlarca kişinin kullandığı sosyal medya platformu Instagram’daki Reels özelliği Facebook uygulamasında da olacak. Instagram, Reels özelliğinin Facebook’ta da kullanılmasını öngören bir testin başlatıldığını duyurdu. Biliyorsunuz ki Instagram faaliyetlerini Facebook çatısı altında sürdürüyor. Reels özelliği Instagram’da geçtiğimiz Ağustos ayında kullanıma sunulmuştu. Bu özelliğin Hindistan’daki az sayıda kullanıcı için Facebook’ta kullanılması üzerine açıldığını bildirildi. 

Bundan böyle TikTok ve SnapChat gibi, kullanıcıların ses ve efekt kullanarak 15 saniyelik videolar çekebildiği ve bu videoları düzenleyebildiği Reels özelliği Facebook uygulamasında da olacak. Denemeler sonrasında uygulama Facebook’ta kullanıma açıldığında ‘Facebook Reels’ adı ile çalışacak.

Yeni özellik geliyor

Facebook Hindistan pazarını çok önemsiyor

Denemelerin Hindistan’da gerçekleştirilmesinin nedeni ise, ülkenin Facebook’un en büyük pazarı olduğu için denemenin orada yapıldığı iddia edildi. En büyük pazar olması sebebi ile Facebook’un Hindistan pazarını çok önemsediği iddialar arasında yer aldı. Dünyanın en büyük Sosyal medya şirketi uygulamaları olan Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta geliştirilen özelliklerin hepsini diğer platformlarına da belirli bir süre içinde entegre ediyor.  

Instagram'a hikayeler bölümü işte böyle eklendi

Firma, geliştirilen ‘Reels’ özelliğiyle SnapChat ve TikTok’u taklit ettiği eleştirilerine yanıt vermedi.

Facebook, 2012 yılında 1 milyar dolara Instagram'ı, 2014 yılında da 19 milyar dolara WhatsApp'ı satın almıştı. 

Facebook o yıl 3 milyar dolar bedel ödeme teklifi ile SnapChat'in de kapısını çalmıştı ancak SnapChat cephesinden istediği yanıtı alamamıştı. Hatta Facebook bunun üzerine Instagram'a  hikayeler bölümünü ekleyerek 24 saat sonra otomatik olarak silinen paylaşım özelliğini getirmişti.

Instagram'a hikayeler bölümü işte böyle eklendi

Etiketler

Sosyal Medya  
Melek BİLGİÇ

Teknoloji delisi